Connect with us


İnceleme

TCL’den Yaşlılara Özel Akıllı Saat: MOVETIME Fiyatı ve Özellikleri

Çin merkezli elektronik şirketi TCL, yaşlılara özel oldukça iyi özelliklere sahip yeni akıllı saati TCL MOVETIME’ı duyurdu. Cihazın fiyatı ve özellikleri belli oldu.

Zaman:

Tarih:

TCL MOVETIME Akıllı Saat Fiyatı ve Özellikleri

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Çin merkezli TCL, yaşlılara özel oldukça iyi özelliklere sahip yeni bir akıllı saat modeli geliştirdi. Sağlık takip özelliklerini içerisinde barındıran akıllı saat modeli MOVETIME, otomatik düşme algılama özelliği ve ilaç hatırlatmaları, kalp hızı izleme gibi oldukça önemli özelliklere sahip. Yaşlılara özel takip yapabilen bu akıllı saat modeli, özellikleri ve fiyatıyla da büyük bir ilgi çekiyor diyebiliriz.

MOVETIME Family Watch MT43A model ismiyle tanıtılan akıllı saat modeli, TCL tarafından özellikle yalnız yaşayan yaşlı insanlar için geliştirildi. Bununla birlikte sağlığını takip etmek isteyen kişiler için birçok sağlık özelliğini beraberinde bizlere sunan TCL MOVETIME, kullanıcı yere düştüğünde otomatik tespit edebiliyor, kalp hızını izleyerek normal olup olmadığını algılayabiliyor, ayrıca ilaç zamanı geldiğinde otomatik olarak kullanıcıyı haberdar edebiliyor.

Sağlık anlamında kullanıcıya tam olarak destek olabilen bu akıllı saat modeli, acil yardım ekiplerine anında bildirim gönderebiliyor. Yani saat kullanıcının düştüğünü tespit ettiğinde, hareketsiz kaldığında, kalp atışının garip ilerlediğinde ve benzeri durumlarda acil durum olarak atanan numaralara haber verebiliyor. Acil durum araması bir yakınınıza ait olabilirken, veya acil durum numaralarını da kaydedebiliyorsunuz.

Benzer içerik:  Kavisli Akıllı Saat Modeli Nubia Watch Fiyatı ve Özellikleri
TCL'den Yaşlılara Özel Akıllı Saat: MOVETIME Fiyatı ve Özellikleri Çin merkezli elektronik şirketi TCL, yaşlılara özel oldukça iyi özelliklere sahip yeni akıllı saati TCL MOVETIME'ı duyurdu. Cihazın fiyatı ve özellikleri belli oldu.

Eller serbest bir şekilde de kontrol edilebilen akıllı saat modeli MOVETIME, ilk yardım ekiplerine normal olmayan durumlarda 60 saniye içerisinde haber veriyor. Koyu Gri ve Siyah renk seçenekleriyle karşımıza çıakcak olan yeni akıllı saat modeli, 41 x 48.5 mm boyutlarında ve AMOLED ekrana sahip. Oldukça sade ve şık bir tasarıma sahip olan cihaz, Kuzey Amerika ve Avrupa’da 229 Euro’luk fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Güncel kur ile bunu Türk Lirasına çevirdiğimizde 2.020 TL+vergiler olarak karşımıza çıkıyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir