Connect with us


Dünya'dan Haberler

TCDD, Elektrikli Scooter Şirketi Açıyor: “Çuf Çuf”

TCDD, son zamanlarda kullanımı hızla artan elektrikli scooterlara yönelik yeni bir girişime imza atıyor. TCDD, Çuf Çuf isimli yeni bir paylaşımlı scooter hizmeti kuruyor.

Zaman:

Tarih:

TCDD, Elektrikli Scooter Şirketi Açıyor: "Çuf Çuf"

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, son zamanların en popüler ulaşım araçlarından bir olan elektrikli scooter pazarına girmek için bir projeye imza atıyor. Bildiğiniz gibi son zamanlarda özellikle İstanbul sokaklarında sıklıkla rastlayabildiğimiz elektrikli paylaşımlı scooterlar, yüz binlerce, hatta milyonlarca kişi tarafından kullanılyor.

Bu alanın hızla gelişmesi ve milyonlarca kişinin ilgisinin olması, birçok girişimciyi ve özel şirketleri de harekete geçiriyor. Ülkemizde 3 milyondan fazla kişinin devamlı olarak kullanmaya başladığı elektrikli scooter hizmetleri, aslında Martı girişimi sayesinde yaygınlaşmış ve büyük bir ses getirmişti. Bunun üzerine Martı’ya birçok rakip çıksa da piyasanın hakimi olmaya devam ediyor. Fakat ortaya çıkan bilgilere göre artık Martı’ya çok daha güçlü bir rakip geliyor.

Açıklamalara göre artık Martı’ya sadece özel şirketler değil, devletten de rakip çıkacak. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları(TCDD), son zamanların yükselen trendi elektrikli scooter pazarına giriş yaparak kendi özel markasını kuracak. Çuf Çuf olarak adlandırılan yeni elektrikli scooter şirketi TCDD’nin bünyesinde hizmet verecek. TCDD istasyonlarından şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlanabilmesi için kurulan Çuf Çuf adlı scooter sistemi, insanların işini fazlasıyla kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Benzer içerik:  Paylaşımlı Scooter'larda Ücret Değişikliğine Gidiliyor
TCDD, Elektrikli Scooter Şirketi Açıyor: "Çuf Çuf" TCDD, son zamanlarda kullanımı hızla artan elektrikli scooterlara yönelik yeni bir girişime imza atıyor. TCDD, Çuf Çuf isimli yeni bir paylaşımlı scooter hizmeti kuruyor.

Son zamanlarda Martı gibi şirketlere yönelik oldukça iyi bir akım var ve elektrikli scooter kullanımı da fazlasıyla yaygınlaşmış durumda. Güncel olarak resmi açıklamalara göre 3 milyondan fazla kişinin kullandığı paylaşımlı elektrikli scooter hizmetleri, ilerleyen zamanlarda çok daha fazla kişi tarafından kullanılacak gibi görüüyor. Ayrıca bu alanda büyük rekabetin olması, fiyatları da iyi yönde etkileyebilir…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir