TBMM İnternetinde Netflix’e Erişim Engeli Getirildi

Dün Cumhurbaşkanı tarafından sosyal medyaya karşı yapılan açıklamalardan sonra bugün, TBMM'de Netflix'e erişim engellendi.
 TBMM İnternetinde Netflix’e Erişim Engeli Getirildi

Geçtiğimiz saatlerde ortaya çıkan haberlere göre Türkiye Büyük Millet Meclisinin internetinden Netflix’e bağlanmak engellendi. Bildiğiniz gibi dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalarında “YouTube, Twitter, Netflix” platformlarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu platformlara karşı bir düzenleme yapılacağının veya tamamen kapanabileceğinin sinyallerini vermişti.

Açıklamaların ardından #SosyalMedyamaDOKUNMA etiketi Twitter’ın dünya gündeminde 1. sırada yer alırken, diğer siyasiler de konu ile ilgili paylaşımlarda bulunmuştu. Öncelikle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den gelen bir paylaşımda Netflix’deki Dark dizisinden bahsedilmişti. Akşener, “Dark’ın son sezonunu bitirmeden Netflix’i kapatırsan vallahi gücenirim Sayın @RTErdogan.” şeklinde bir paylaşımda bulunmuş, ardından yüz binlerce beğeni almıştı.

Akşener’in bu paylaşımını Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise esprili bir şekilde yanıtlamıştı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Aman Meral Hanım, şimdi hırsından spoiler verir:)” şeklinde yanıt vererek büyük bir beğeni toplamayı başarmıştı. Bunun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Onlar dizi izleyip film çeviredursun, biz hizmet edip tarih yazmaya devam edeceğiz.” şeklindeki paylaşımı ile tüm siyasilere yanıt vermişti.

İlgili İçerik  Google, Sunucularını Türkiye'ye Taşıyor

Tüm bu tartışmaların ardından bugün ortaya çıkan haberlere göre Türkiye Büyük Millet Meclisinin internetinden Netflix’e erişim engeli konulduğu iddia edildi. Yetkililerin açıklamalarına göre sosyal medya platformları TBMM internetinden tamamen yasaklaklandığı söylense de, Netflix hariç diğer platformlara ulaşıldığı belirtildi.

TBMM internetinden Netflix’e erişmeyi denediklerindeyse “Bu siteye ulaşılamıyor. www.netflix.com ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü.” şeklinde bir hata mesajı ile karşılaşıyorlar. Şuan için ilgili erişim engeli sadece TBMM internetinde bulunuyor. Kişisel kullanıcıların internetinden böyle bir erişim engeli yapılır mı bilinmiyor. BTK’nın resmi internet sitesinden netflix’i sorgulattığımızda herhangi bir yasağın bulunmadığı belirtiliyor. Yani kişisel kullanıcılar şuan için rahatlıkla Netflix’i kullanabilir…

TBMM İnternetinde Netflix'e Erişim Engeli Getirildi

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın