Taktik Savaşları Ne Kadar İnternet Harcar (Mobil ve PC)

League of Legends modu olarak gelen Teamfight Tactics, yani Taktik Savaşları mobilde ve bilgisayarda ne kadar internet harcar bu makalede detaylı olarak anlatıyoruz...
 Taktik Savaşları Ne Kadar İnternet Harcar (Mobil ve PC)

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından olan League of Legends‘ın yakın tarihte çıkardığı Teamfight Tactics modu, yani Taktik Savaşları ne kadar internet yer detaylarıyla bu makalemizde anlatıyoruz. Öncelikle bilgisayarda ve telefonda eğlenceli vakitler sunmayı amaçlayan Taktik Savaşları oyununun oldukça az internet harcadığını söyleyebiliriz.

Bildiğiniz gibi bu tür oyunları oynamak için önce oyunun tamamını bilgisayarınıza ve telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Diğer makalelerimizde de anlattığımız gibi siz herhangi bir Taktik Savaşları maçına girdiğinizde telefonunuza indirdiğiniz oyunun dosyaları çalışır.

Yani kısaca özetlemek gerekirse Taktik Savaşlarını eğer telefonunuza indirdiyseniz, bir maça girdiğinizde çok az miktarda internet harcar. Çünkü oyuna girdiğinizde karşınızdaki oyuncuların sadece ismini, hareketlerini, mesajlarını ve diğer etkinliklerini indirmek için internet harcarsınız. Bu tür etkinlikler de küçük kod parçacıklarıyla cihazınıza iner. Oyun içerisindeki karakterler, şampiyonlar, arenalar telefonunuzdaki oyun dosyaları üzerinden çalışır. Yani internetiniz burada çok küçük bir iş görür.

Bu sebeple internetinizin çok fazla miktarlarda gideceğini düşünmenize gerek yok. Hesaplarımıza ve diğer benzer oyunların harcadığı internet oranlarına baktığımızda Taktik Savaşları, 1 maçta ortalama olarak 50 MB internet harcıyor. Bu durum PC‘de bu şekilde olsa da mobilde veriler daha farklı olabiliyor. Ayrıca arkaplanda Spotify gibi uygulamalardan müzik dinler, veya internetinizi kullanan başka bir uygulama kullanırsanız bu oranlar değişecektir.

İlgili İçerik  Tesla Model 3 Otopilot Modundayken Polis Arabasına Çarptı

Kafanızı karıştıracak/anlaşılmayacak bir yazı olmaması amacıyla hemen aşağıya Taktik Savaşları ne kadar internet harcıyor detaylı olarak hazırladık. Dilerseniz hemen göz atabilirsiniz…

Taktik Savaşları Ne Kadar İnternet Harcar? (PC)

Taktik Savaşları Ne Kadar İnternet Harcar? (PC)
  • 1 Dakikada: 1.6 MB ortalama
  • 30 Dakikada: 40-50 MB ortalama
  • 1 Saatte: 80-100 MB ortalama

Mobil Taktik Savaşları Ne Kadar İnternet Harcar?

  • 1 Dakikada: 0,8 MB ortalama
  • 30 Dakikada: 20-30 MB ortalama
  • 1 Saatte: 50 MB ortalama

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın