Connect with us


Genel

Taksiler, Çok Yakında Puan Sistemiyle Çalışmaya Başlayacak

Çok yakında gelecek olan yeni bir sistem ile taksiciler puanlanabilecek. Bununla birlikte taksilerin daha yüksek kalitede olması planlanırken, bir de ödül sistemi getirilecek.

Zaman:

Tarih:

Taksiler, Çok Yakında Puan Sistemiyle Çalışmaya Başlayacak

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu tarafından yapılan açıklamalara göre taksilerin artık daha kaliteli olabilmesi ve taksiciler arasında iyi/kötü ayrımı yapılabilmesi için puanlama sisteminin geleceği belirtildi. Yolcuların, taksicileri kalite ve diğer açılardan puanlayabilmesi adına bir uygulama geliştirdiklerini açıklayan Taksiciler Esnaf Odası, şuan çalışmaların sürdüğünü aktardı.

Bildiğiniz gibi daha önce ülkemizde taksi olarak hizmet veren Uber’de de böyle bir puanlama sistemi kullanılıyordu. Yolcular, bindikleri özel Uber aracının sürücülerine ve kalitesine göre puanlama yapıyor, diğer yolcular da bu puanlamaları kontrol ederek ön bilgi sahibi olabiliyordu. Bu da yolcuların oldukça güvenli ve kaliteli bir yolculuk yapmasına yardımcı oluyordu.

Uzun zamandır ülkemizde Taksiler hakkında pek çok şikayetin ortaya atılması ve Uber’in yasaklanması, taksiler için gelecek olan pek çok yeniliğin de önünü açtı. Bunlardan biri de Uber’de kullanılan puanlama sistemiydi. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, konu ile ilgili açıklamalarında şunları söyledi; “Ödüllendirme sistemini getirerek müşterilerimize daha da kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bu çalışmamız bittiğinde müjdeyi vermiş olacağız. Sektörde iyi örnekleri çoğaltarak müşterilerimizi daha memnun ve mutlu etmek istiyoruz.

Benzer içerik:  AnTuTu, Veri İhlali Sebebiyle Play Store'dan Kaldırıldı
Taksiler, Çok Yakında Puan Sistemiyle Çalışmaya Başlayacak

Yolcular, bir mobil uygulama üzerinden bindikleri taksinin şoförüne nezaket, güvenlik, trafik kurallarına uyum gibi seçeneklerden puan verebilecek. Bu sayede şoförler, puanlarının yükselmesi için yolculara daha kaliteli bir hizmet verebilecek. Kalitesiz hizmet verenler ise düşük puanlar alacağından dolayı müşteriler bu taksileri tercih etmeyebilecek. Yani taksiciler için yüksek puan almak oldukça önemli bir hale gelecek.

Hem Uber gibi servislerde, hem de Yemek Sepeti gibi servislerde uzun yıllardır tercih edilen puanlama sistemi, açıklamalara göre çok yakın bir zamanda bir mobil uygulamayla karşımıza gelecek. Gelişmelerden ve diğer güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir