Taksiciler Odası Başkanı: Uber’e Tepki Vermekle Yanlış Yaptık

 Taksiciler Odası Başkanı: Uber’e Tepki Vermekle Yanlış Yaptık

İlk duyulduğu zamanlarda taksiciler tarafından ağır tepkilere maruz kalan Uber, bir çok taksici tarafından hem sözlü hem fiziksel şiddete maruz kalmıştı. Eski taksiciler odası başkanı Uber‘e karşı yaptıkları sert tepkinin çok yanlış olduğunu itiraf etti. Eski başkan, eğer o dönemde biz kampanyalarımızı iyileştirseydik korsan taksiler bu kadar artmazdı dedi.

[ilgiliMakale icerik_id=”2724″]

Tüm dünyada en çok kullanılan mobil özel taksi uygulamalarından biri olan Uber, taksicilerle yaşadığı onlarca problemden sonra geçtiğimiz günlerde tamamen erişim engeli koyularak mahkeme kararı ile kapatılmıştı. Uber sürücüleri ve Taksiciler arasında ki tartışmaların ilk başladığı zamanlar ise taksicilerin sert tepki vermesi ve şiddete başvurmasından dolayı Uber birden gündem olmuştu ve Uber’i tanıyan tanımayan herkesin ilgisini çekmişti. Dolayısıyla birden Uber’in popülaritesi arttı ve kullanıcı sayısı da bir hayli çoğaldı. Bunun üzerine ise taksiciler, kendi sistemlerinde herhangi bir iyileştirme yapmak yerine Uber’e çok sert bir şekilde saldırmayı seçti.

Son gelen haberlerden de belli oluyor ki taksicilerin bir çoğu bu sert tepkiden pişman. Eski taksiciler odası başkanının açıklamasına göre yaptıkları bu eylemler ve sert tepkiler taksicilerin yararına olmamış ve korsan taksilerin fazlasıyla artmasına sebep olmuş.

İlgili İçerik  Facebook, Yeni Alışveriş Uygulaması Facebook Shops'u Tanıttı

Yahya Uğur: Uber Konusunda Çok Agresif Davrandık

Yahya Uğur: Uber Konusunda Çok Agresif Davrandık
Yahya Uğur: Uber Konusunda Çok Agresif Davrandık

Uber’in kapatılmasına, yasaklanmasına sebep olan o dönemin en önemli isimlerinden eski taksiciler odası başkanı Yahya Uğur, hizmeti iyileştirseydik korsan bu kadar artmazdı diyerek sözlerinde şunları belirtti;

Emniyet görevlileri yoğunluktan dolayı düzenli denetim yapamıyor. Biz, verilen ilanları ve internet sitelerini tespit edip gerekli yerlere bildiriyoruz. Denetimlerin artması gerekiyor. Uber konusunda çok agresif davrandık. Bu süreci hemen yargıya taşıdığımızda Uber’i herkes öğrendi. Uber’in reklamını eylem yapan taksiciler yaptı. Uber de bunu çok iyi kullandı. O dönem taksici esnafı verdiği hizmeti kaliteli hale getirseydi korsan bu kadar artmazdı

Taksicilerin imajını zedeleyen ve Uber’in kullanımını arttıran bu tür eylemler sadece Uber’e reklam oldu. Eski taksiciler odası başkanının da itiraf ettiği gibi bu kampanya taksicilerin işlerini daha da zorlaştırmış. Ayrıca açıklamalara göre bu konuda mobil uygulama veya internet sitesi aracılığıyla hizmet veren 5 bin’den fazla korsan taksi bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan İnsan Dondurma Projesi Cryonics Nedir? başlıklı makalemizde Cryonics Nedir?, Cryonics Projesi ve İnsan Dondurma Projesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın