Birbirinden İyi 9 Hayatta Kalma Filmi

 Birbirinden İyi 9 Hayatta Kalma Filmi

İnsanların doğada, adada, uzayda veya herhangi bir yerde bir grup şeylere karşı verdiği “hayatta kalma mücadelesini” konu alan birbirinden iyi 9 survivor filmini sizler için listeledik. Kesinlikle izlemenize değecek bu 9 filme gelin hep birlikte göz atalım


Şu Listemizde İlginizi Çekebilir: İlginç Konulara Sahip İzlemenize Değer 11 Film

Yaşamak İçin Öldür (2007)

Yaşamak İçin Öldür (2007)

Imdb: 6.0

Konusu: Hapishanede ölmeyi bekleyen Jack Conrad, bir iş adamı tarafından satın alınarak yasa dışı bir reality şovda 9 mahkumla savaşmak üzere adaya götürülecek. Conrad’ın hayatta kalmak için tek şansı, diğer mahkumları öldürmek olacak.

Diriliş – The Revenant (2015)

Diriliş - The Revenant (2015)

Imdb: 7.6

Konusu: Başkarakter Hugh Glass, arkadaşlarıyla çıktığı keşif sırasında ayı saldırısına uğrar ve ağır yaralanır. Yanındaki arkadaşları ise Hugh Glass’ı yapayalnız bırakarak ölüme terk eder. Glass, zorlu şartlarda altında yaşam mücadelesi verecek ve intikam ateşini söndürmek isteyecektir.

Pi’nin Yaşamı (2012)

Pi'nin Yaşamı (2012)

Imdb: 7.9

Konusu: Pi Patel’in Pasifiğe yolculuğu sırasında gemi kaza yapar ve küçük bir sandalda bir kaç hayvan ile birlikte yaşama tutunur. Uçsuz bucaksız okyanusta ve zorlu şartlar altında Pi Patel, hayata tutunmaya çalışacaktır.

Açık Deniz (2003)

Açık Deniz (2003)

Imdb: 5.7

Konusu: Dalış sırasında tekneye binmeyi unutan bir grup arkadaş, uçsuz bucaksız okyanusta ne kadar yüzseler de tekneye ulaşamayacaktır. Bir grup arkadaşın tatil hayalleri, bu dakikadan sonra zorlu bir hayatta kalma mücadelesine dönüşmüştür.

İlgili İçerik  League of Legends TFT Rehberi (Taktik Savaşları İtemleri)

Kon-Tiki (2012)

Kon-Tiki (2012)

Imdb: 7.2

Konusu: Bir grup bilim insanı Pasifik Okyanusunu geçmek için yola koyulur. Amaçları ise Güney Amerikalıların Kristof Kolomb’dan önceki dönemde Polinezya’da koloni kurmuş olduklarını ispat etmektir. Bilim insanları, gidecekleri yere ulaşabilmek için hayatta kalma mücadelesi verecektir.

Piyanist (2002)

Piyanist (2002)

Imdb: 8.5

Konusu: Film, 2. dünya savaşı sırasında haytta kalmaya çalışan Polonyalı Piyanist Wladyslaw Szpilman’ın hayatını konu almaktadır.

Ben Efsaneyim (2007)

Ben Efsaneyim (2007)

Imdb: 7.2

Konusu: New York’da çıkan bir salgın sonucu bölgede, belki de tüm dünyada yaşayan kimse kalmamıştır. Bölgede kalan bilim insanı Robert Neville, virüse karşı bir çözüm arayacaktır. Fakat bölgede bulunan virüslü yaratıklar, Neville’ye zorlu bir mücadele yaşatacaktır.

Kaptan Philips (2013)

Kaptan Philips (2013)

Imdb: 7.8

Konusu: Kaptan Richard Phillips’in gerçek hikayesini konu alan bu filmde korsanlar, gemiyi basacak ve gemide nefes kesen bir hayatta kalma mücadelesi başlayacaktır.

Yerçekimi (2013)

Yerçekimi (2013)

Imdb: 7.7

Konusu: Uzay mekiği ile uzayda keşife çıkan iki bilim insanı, rutin bir keşif sırasında uzay mekiğine bir cisim çarpması sonucu uzaya savrulur. İki bilim insanı uzayda belirsiz bir yere doğru ilerlemektedir ve dünya ile ileitşimleri tamamen kesilmiştir. Üstelik oksijen tüpleri de her geçen dakika azalmaktadır…

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın