Connect with us


Dünya'dan Haberler

Su Faturasını Ödemeyen Tesla’nın Almanya’daki Fabrikasının Suları Kesildi

Tesla’nın Almanya’da henüz yapım aşamasında olan Gigafactory Berlin fabrikasının, su faturası ödenmediği gerekçesiyle suları kesildi.

Zaman:

Tarih:

Su Faturası Ödemeyen Tesla'nın Suları Kesildi

Dünyanın en büyük şirketleri arasında bulunan, elektrikli otomobillerini tüm dünyaya pazarlamayı başaran dev şirket Tesla‘nın, Almanya’da su faturası ödemediği gerekçesiyle suları kesildi. Milyarlarca dolarlık Tesla, Almanya‘daki henüz yapımı devam eden Gigafactory Berlin fabrikasının su faturaları ödenmeyince, yetkililer de çözümü Tesla’nın suyunu kesmekte buldu.

Sularının kesilmesiyle birlikte henüz yapım aşamasında olan fabrikanın çalışmaları da durdurulmak zorunda kaldı. Milyarlarca dolarlık bir değerlemeyle dünyanın en büyük şirketleri arasında bulunan Tesla’nın su faturasını ödeyememesi, sosyal medyada da ilginç karşılandı.

Henüz yapımı devam eden Tesla Gigafactory Berlin fabrikası, su kesintisiyle birlikte çalışmalarına ara verse de, küçük çaplı denilebilecek bu kriz bir süre sonra çözüldü. Elektrikli otomobil pazarının devlerinden olan Tesla, ortaya çıkan bu sorunu, firmayla anlaşarak çözdü. Suları kesilen ve bu sebeple yapım çalışmalarına devam edilemeyen Tesla Gigafactory Berlin’in yapım çalışmaları, dağıtım şirketiyle yapılan su tedarik anlaşması sayesinde tekrardan başlandı. Su faturasını düzenli olarak ödemediği belirtilen Tesla, yapılan anlaşmayla birlikte daha iyi bir şekilde su sağlayacak diyebiliriz.

Benzer içerik:  Tesla'nın "Tam Otonom Sürüş" Betası, Yoldan Geçen Yayayı Görüp Yol Veriyor(Video)
Su Faturasını Ödemeyen Tesla'nın Almanya'daki Fabrikasının Suları Kesildi Tesla'nın Almanya'da henüz yapım aşamasında olan Gigafactory Berlin fabrikasının, su faturası ödenmediği gerekçesiyle suları kesildi.

Wasserverband Strausberg-Erkner (WSE) adlı su dağıtım şirketi tarafından suları kesilen Tesla, firmayla masaya oturdu ve bir anlaşma sağladı. Tesla’ya diğer müşterilerden farklı davranamayacaklarını açıklayan Wasserverband Strausberg-Erkner adlı firma, su tedarik sözleşmesi sayesinde Tesla ile birlikte daha sağlıklı bir şekilde çalışmalarını sürdürebilecek. Bu sayede Tesla’nın Almanya’daki ilk üretim tesisi olan Gigafactory Berlin’in çalışmaları hız kesmeden devam edecek.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir