Steam, Yaz İndirimlerinin Başlamasıyla Çöktü

Dünyanın en büyük oyun satış platformlarından olan Steam, yaz indirimlerinin başlamasıyla birlikte dünya genelinde çöktü.
 Steam, Yaz İndirimlerinin Başlamasıyla Çöktü

Oyuncular tarafından en çok kullanılan oyun dağıtım platformu Steam, geçtiğimiz günlerde yaz indirimi etkinliğini duyurmuş ve bir çok oyun için devasa indirimler yapılacağını paylaşmıştı. 26 Haziran tarihinden itibaren başlayan etkinlikler itibarıyla yaz indirimi etkinliğinin 9 Temmuz’a kadar devam etmesi planlanırken, sabah saatlerinde Steam’de çöküntü yaşandı.

26 Haziran – 9 Temmuz tarihleri arasında devam edecek olan yaz indirimi etkinliği sebebiyle oldukça fazla ziyaretçi alan Steam, aynı zamanda bu ziyaretçilerin toplu bir şekilde oyunları indirmesi sebebiyle çöküntülerle karşılaşıyor. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret edilen Steam, bu sabah saatlerinde ve birkaç gündür gün içerisinde çöküntülerle karşılaşıyor.

Down Detector‘e iletilen şikayetlere göre Steam, tüm dünyadan pek çok oyuncunun şikayetiyle karşılaşıyor. Bu şikayetlerin temeli, Steam’e erişim sorunu yaşayan kullanıcılardan oluşuyor. Yaz İndirimi etkinliğiyle milyonlarca oyuncunun dikkatini çeken oyun satış platformu Steam’in bir süre daha belirsiz zamanlarda çökebileceği düşünülüyor.

Bildiğiniz gibi Steam’in en büyük rakiplerinden olan Epic Games, geçtiğimiz zamanlarda GTA 5‘i ücretsiz yayınlamış ve dünya genelinde pek çok oyuncuyu platforma çekmeyi başarmıştı. Milyonlarca oyuncunun GTA 5 için Epic Games‘e akın etmesi de sistemin çökmesine sebep olmuştu. Aynı şekilde şuan Steam platformu ara ara çökse de, uzun süreli bir çökme durumu söz konusu olmadı. Etkinlik süresince ilerleyen günlerde bu tür çökmelerle daha fazla karşılaşabiliriz.

İlgili İçerik  Legends of Runeterra Ne Kadar İnternet Harcar? (Mobil ve PC)
Steam Yaz Etkinlikleri Başladı: İşte İndirimli Oyunlar

Dünyanın en çok kullanılan oyun dağıtım platformu Steam, PUBG, GTA 5, Red Dead Redemption 2, Borderlands 3 gibi sevilen onlarca oyunu büyük indirimler ile oyunculara sunuyor. Bu indirimler %85’e kadar çıkıyor. Örneğin fiyatı normal fiyatı 87 TL olan Pubg oyunu, %50 indirim ile 43,50 TL’ye satılıyor. Dilerseniz “Steam Yaz İndirimi” makalemize giderek Steam’in yaz indiriminde hangi oyunlara indirim yaptığına detaylı olarak göz atabilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan League of Legends'ın Yeni Şampiyonu "Lilia" Olabilir (Güncellendi) başlıklı makalemizde League of Legends, Lilia ve LoL hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın