Connect with us


Genel

Steam Oyun Nasıl İade Edilir?

Dünyanın en büyük dijital oyun mağazalarından biri olan Steamde oyun iade etme nasıl yapılır bu makalemizde detaylı olarak anlatıyoruz.

Zaman:

Tarih:

Steam Oyun Nasıl İade Edilir?

Oyun dünyasının en sevilen dijital hizmetlerinden biri olan Steam, dünya çapında milyonlarca oyuncu tarafından aktif olarak kullanılıyor. Dünyanın en büyük dijital oyun mağazalarından olan Steam, milyonlarca oyuncuya verdiği birçok hizmetten dolayı oyuncular tarafından tercih ediliyor. İçerisinde binlerce oyunu bulunduran Steam’de bazen aldığınız oyunları beğenmeyebilir, ya da yanlışlıkla o oyunu satın almış olabilirsiniz.

Bu durumda Steam’in verdiği iade hizmeti oldukça işinize yarayacaktır. Steam’in oyunculara sunduğu iade desteği sayesinde aldığınız oyunları belirli şartlar çerçevesinde iade edebilirsiniz. Bu şartlardan bahsetmek gerekirse öncelikle Steam’de oyun iade etmek için, o oyunu en fazla 2 saat oynamış olmalısınız. Yani bir oyunu saatlerce oynayıp, o oyunu bitirdikten sonra iade edemezsiniz. Steam’in iade hizmeti yanlışlıkla alınmış oyunlar ve beğenilmeyen oyunlar için platforma getirilmiştir.

Diğer bir yandan satın aldığınız oyunu satın aldığınız günden itibaren 14 gün, yani 2 hafta geçtiyse, o oyunu hiç oynamamış olsanız da iade edemezsiniz. Yani Steam’de oyun iade etmek için o oyunu maksimum 14 gün önce almış olmalı, ve maksimum 2 saat oynamış olmalısınız. İşte Steam’in iade şartları bu şekilde. Dilerseniz Steam’de oyun iadesi nasıl yapılır hemen aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır

Steam Oyun Nasıl İade Edilir? Dünyanın en büyük dijital oyun mağazalarından biri olan Steamde oyun iade etme nasıl yapılır bu makalemizde detaylı olarak anlatıyoruz.
  • Steam’i açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Kütüphanenize girin ve ardından iade etmek istediğiniz oyunu seçin.
  • Daha sonra sağ taraftaki menüden destek seçeneğine tıklayın.
  • Çıkan ekranda iade etme nedeninizi seçin. Beğenmediyseniz “umduğum gibi değil” işaretleyin.
  • İade Talebinde Bulunmak İstyorum seçeneğine tıklayın.
Benzer içerik:  Crysis: Remastered Tanıtım Tarihi Ertelendi

İşte buradan sonra çıkan ekranda üst taraftaki menüden “Steam Cüzdanıma İade Et” seçeneğini seçin. Size iade edilecek tutar hemen alt tarafta belirecek. Onayladığınız taktirde alt taraftan sebep yazan yeri de kendinize göre seçin ve Talebi Gönder butonuna tıklayın. Eğer Steam cüzdanınıza istemiyorsanız, iade istediğiniz kartınızı da seçebilirsiniz.

Talebi Gönder butonuna bastıktan sonra Steam, iadenizi 2 ile 4 gün arasında gerçekleştirir. Fakat iadeyi Steam cüzdanınıza değil kartınıza istediyseniz, bunun için 2 haftaya yakın bir süre beklemeniz gerekebilir. İadenizin yapılmaması halinde Steam Destek ile iletişime geçebilirsiniz. Fakat büyük ihtimal buna gerek kalmayacak ve iadeniz belirlenen günler içerisinde gerçekleşecektir.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir