Starlink Yakında Hizmet Verecek, 60 Yeni Uydu Gönderildi

 Starlink Yakında Hizmet Verecek, 60 Yeni Uydu Gönderildi

Elon Musk‘ın kurucusu olduğu SpaceX şirketi, Starlink projesi kapsamında uzaya uydular göndermeye devam ediyor. Hali hazırda bulunan 180 uyduya, bugün 60 adet daha eklendi ve uydu sayısı 240‘a ulaştı. SpaceX, Starlink projesi kapsamında 2020 yılı içerisinde ABD‘de hizmet verebilmek için büyük bir hızla çalışıyor.


İlginizi Çekebilir: SpaceX, Uzaya “Süper Fare”li Roket Gönderdi

Ünlü milyarder ve girişimci Elon Musk’ın kurucusu olduğu SpaceX çatısı altında geliştirilen Starlink projesi, temelinde uzaydaki uydular aracılığıyla daha hızlı ve uygun internet sağlamayı planlıyor. Yetkililer tarafından 2020’de ABD’de kullanıma sunulacağı söylenen proje, her geçen gün uzaydaki uydu sayısını arttırıyor. En son uzaya 60 uydu göndererek 180 uyduya ulaşan proje için, 60 uydu da bugün gönderildi. Starlink-3 ismiyle yeni bir göreve çıkan SpaceX şirketi, 60 uyduyu daha yörüngeye yerleştirdi. Starlink projesi kapsamında uzaydaki uydu sayısı 240’a ulaştı.

Şirket yetkilileri yaptıkları açıklamaya göre 2020 yılı içerisinde 1.000’den fazla uyduyu yörüngeye kurmak istiyor. SpaceX başkanı Gwynne Shotwell’in geçtiğimiz zamanlarda yaptığı açıklamaya göre Starlink projesi 2020 yılı içerisinde ABD’de faaliyete geçecek. Faaliyete geçmesi için gereken toplam uydu sayısı ise 400. Ayrıca tüm dünya genelinde projenin faaliyete geçebilmesi için toplamda 1.500’den fazla uydu gerekiyor.

İlgili İçerik  Resim Çizebilen Sesli Asistan: Yandex Alisa

Starlink Nedir ve Fiyatları Uygun Mu?

Starlink Uydularının Oluşturduğu Görüntü İnsanları Korkuttu

Starlink, Elon Musk’ın kurduğu bir şirket olan SpaceX Şirketi altında geliştirilen “Uzaydan İnternet Bağlantısı” projesidir. Elon Musk, SpaceX çatısı altında yaptığı bu proje ile küresel anlamda çok daha hızlı ve uygun fiyata internet sağlamak istiediğini açıklıyor. Fiyatları henüz açıklanmayan Starlink projesi için yetkililer “fiyatların uygun olmasını düşünüyoruz” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın