Starlink Uydularının Oluşturduğu Görüntü İnsanları Korkuttu

 Starlink Uydularının Oluşturduğu Görüntü İnsanları Korkuttu

Ünlü girişimci ve milyarder Elon Musk‘ın yenilikçi projelerinden biri olan Starlink, tüm dünyaya hem ucuz hem de çok daha hızlı uzaydan internet sağlamak için geliştiriliyor. Starlink projesi kapsamında uzaya binlerce uydu göndermesi planlanıyor. Uzaya 30.000 uydu göndererek dünya genelinde çok hızlı ve ucuz internet servisi sağlamak isteyen Starlink, geçtiğimiz zamanlarda da 60 uydu daha göndererek projede gelişme katetmişti.

[ilgiliMakale icerik_id=”1206″]

Her geçen gün Starlink projesi kapsamında bir yenisi daha yollanan uydular gün geçtikçe artıyor ve gözle görülebilir bir görüntü oluşturabiliyor. Geçtiğimiz günlerde Starlink uydularının havada oluşturduğu görüntü görenleri şaşırtmış ve korkutmuştu. Kaynağı bilinmeyen bir dizi ışık havada duruyor ve hareket ediyordu. Bunu merak eden onlarca insan o anı görüntüledi.

Starlink Uyduları UFO Sanıldı

Starlink Uydularının Oluşturduğu Görüntü İnsanları Korkuttu
Starlink Uydularının Oluşturduğu Görüntü İnsanları Korkuttu

2020 yılının sonlarına doğru kullanıcılara sunulacağı söylenen uzaydan internet projesi kapsamında uzay çöplüğüne 30.000 uydu daha eklenecek. Henüz sadece 60 uydu yollanmasına rağmen bu uydular gözle görülebildi. Gökyüzündeki sıralı ışıklara bakan insanlar bu ışığın kaynağının ne olduğunu oldukça merak etti. Bunların bir UFO olduğunu düşünen insanların merakı da kısa bir süre sonra açığa kavuştu.

İlgili İçerik  Facebook'un Yapay Zeka Yöneticisi Elon Musk'a Ateş Püskürdü

Havada görünen bir dizi ışığın Starlink uydularının oluşturduğu görüntü olduğu anlaşıldı.

Bir çok uzmanın uzay çöplüğüne bir çok yeni uydu ekleneceği sebebiyle karşı çıktığı proje, bir çok insan tarafından da ilgiyle takip ediliyor. Çünkü eğer bu proje başarıyla tamamlanırsa hem normalinden çok daha hızlı hem de daha uygun fiyatlı internete sahip olacağız.

Starlink projesi hakkında yeni gelişmeleri ve tüm detayları takip etmek için “kitle.net” web sitemizin anlık bildirimlerini açmayı unutmayınız…

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın