Connect with us


Dünya'dan Haberler

Elon Musk Açıkladı: Starlink, Geniş Çaplı Beta Programı İçin Hazır

Ünlü milyarder Elon Musk, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda uzaydan internet girişimi Starlink’in, geniş çaplı beta programı için hazır olduğunu açıkladı.

Zaman:

Tarih:

Elon Musk Açıkladı: Starlink, Geniş Çaplı Beta Programı İçin Hazır Ünlü milyarder Elon Musk, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda uzaydan internet girişimi Starlink'in, geniş çaplı beta programı için hazır olduğunu açıkladı.

Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Elon Musk, son yıllarda birbirinden iyi birçok girişimiyle tüm dünyada büyük bir popülerlik kazanmayı başardı. Yaptığı projelerle dünya çapında büyük bir beğeni kazanan Elon Musk, uzay çalışmalarıyla ve elektrikli otomobilleriyle büyük bir servete kavuştu. Birbirinden farklı ve çılgınca alanda boy gösteren Elon Musk’ın en çok merak edilen projelerinden biri de uzaydan internet projesi.

Elon Musk’ın geçtiğimiz yıllarda duyurduğu uzaydan internet projesi büyük bir dikkat çekmiş ve teknoloji meraklıları bu projeye odaklanmıştı. Uzaya binlerce uydu göndererek dünyanın dört bir yanına internet satacağını açıklayan Elon Musk, bu internetlerin fazlasıyla hızlı olacağını açıklamıştı. İnternete erişimi olmayan bölgelerde de bu proje sayesinde internet kullanılabileceğini açıklayan Elon Musk, uygun fiyatlara uzayan internet dağıtacağını belirtmişti.

Büyük dikkat çeken bu proje kapsamında 40.000 uydu gönderilmesi planlanırken, bugüne kadar 700 uydu gönderildi. Her ay 60 uydu daha bu proje kapsamına uzaya gönderilirken, proje hızla tamamlanmaya çalışılıyor. Elon Musk’ın açıklamalarına göre 700 uyduluk bir projeye dönüşen Starlink, artık geniş çaplı bir beta programı için hazır. Proje, gönderilen son uyduların hedefe ulaşmasıyla birlikte geniş çaplı bir beta testine geçebilecek.

Benzer içerik:  Elon Musk, Uzaya Gitmek İsteyen Takipçisini Kırmadı: Starship ile Uzaya Gidecek!
Elon Musk Açıkladı: Starlink, Geniş Çaplı Beta Programı İçin Hazır Ünlü milyarder Elon Musk, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda uzaydan internet girişimi Starlink'in, geniş çaplı beta programı için hazır olduğunu açıkladı.

Ünlü milyarder Elon Musk, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda yeni gönderdiği uyduların hedefe ulaşmasıyla birlikte geniş çapta bir beta testine başlayacaklarını açıkladı. Daha önceki açıklamalarında 800 uyduya ulaşılınca küresel çapta testlere başlanabileceğini söyleyen Elon Musk, şimdi yaptığı açıklamalarda da ABD’nin Kuzeyi ve Kanada’nın Güneyi’nde oldukça geniş çaplı bir açık beta yayınlayacaklarını söyledi.

Yeni gönderilen uyduların hedefe ulaşmasıyla birlikte Starlink’in beta testi sonuçlarını hep birlikte göreceğiz. Gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden anında haberdar olmak için kitle.net web sitemizi ziyaret edebilir ve ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir