Spotify Ne Kadar İnternet Harcar?

 Spotify Ne Kadar İnternet Harcar?

Dünyanın en çok kullanılan mobil müzik platformlarından biri olan Spotify‘ın ne kadar internet harcadığınızı merak ediyorsanız sizler için bu makalemizde detaylı olarak hazırladık. Dilerseniz makalemize geçelim…


İlginizi Çekebilir: YouTube Ne Kadar İnternet Harcar?

Dünyanın en çok kullanılan müzik dinleme platformlarından biri olan Spotify, normal, yüksek ve extreme ayarlar olarak 3 seçeneği sizlere sunuyor. Normal ayar oldukça düşük miktarlarda internet harcarken, diğer seçenekler de yine biraz daha fazla internet harcıyor. Fakat devamlı olarak müzik dinlediğinizi var sayarsak normal ayarlarda oldukça uzun süreli müzik dinleyebilir, çok az miktarlarda internet harcarsınız.

Mobil veri veya Wi-Fi ile Spotify’dan müzik dinlediğinizde oldukça küçük miktarlarda internetiniz azalır. Fakat uzun süreli dinlemelerde bu miktar çok yükselebilir. Örneğin Spotify uygulamasında normal ayarlarda 1 dakikalık müzik dinlediğinizde 0,7 MB internetiniz gider. Yani normal ayarlarda 3 dakikalık bir müzik dinlediğinizi varsayarsak yaklaşık 2 MB internet harcarsınız.

Fakat Spotify uygulamanızı yüksek seçeneğe ayarlar ve daha kaliteli dinlerseniz 3 dakikalık bir müzik 4 MB internet harcayacaktır. Spotify’ın en yüksek müzik dinleme seçeneği olan “Extreme” ayarında 3 dakikalık bir müzik dinlerseniz de yaklaşık 7-8 MB internet harcayacaktır. Yani bu seçeneklerden anlayacağınız üzere normal ayarlarda dinlediğiniz müzikler oldukça çok düşük bir internet harcıyor.

İlgili İçerik  Starlink Yakında Hizmet Verecek, 60 Yeni Uydu Gönderildi

2 saat boyunca Spotify üzerindne normal ayarlarda müzik dinlerseniz sadece yaklaşık 80 MB internetiniz gider. Fakat bunu extreme ayarında yaparsanız 2 saatte yaklaşık 300 MB internet harcarsınız. Bu da her gün 2 saat müzik dinlediğinizde aylık 8-9 GB internet’e denk geliyor.

Dilerseniz listeli olarak Spotify’ın ne kadar internet harcadığına hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

Spotify Ne Kadar İnternet Yer?

Spotify Ne Kadar İnternet Yer?
  • Normal ayarlarda 1 müzik: 2-2,5MB arası
  • High ayarlarda 1 müzik: 3-4 MB arası
  • Extreme ayarlarda bir müzik: 7-8 MB arası

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın