Spotify, Birlikte Müzik Dinleme Özelliği Getiriyor

 Spotify, Birlikte Müzik Dinleme Özelliği Getiriyor

Dünyanın en çok kullanılan müzik uygulamalarından olan Spotify, dinlediğiniz müziği tüm dünyadan eşzamanlı olarak dinleyenleri gösteren bir güncelleme üzerinde çalışıyor.


İlginizi Çekebilir: Birlikte Film İzleme Uygulamaları ve Siteleri

Corona virüsü günlerinde evinde kalan insanların bir çoğu dijital platformlara akın ederken, bunlardan en çok kullanılanlar Netflix ve Spotify gibi uygulamalar oldu. Spotify, corona virüsü günlerinde kullanıcılarının etkinlik yapabilmeleri amacıyla yeni özellikler üzerinde çalışmaya başladı. Bu güncellemelerden biri de “Birlikte Dinliyoruz”, yani “Listening Together” isimli özellik oldu.

Spotify’ın bu yeni özelliği sayesinde tüm Spotify kullanıcıları başkalarıyla eş zamanlı olarak dinledikleri müziği görebilecek. Yani Spotify kullanıcısıysanız ve “Birlikte Dinleyelim” özelliğini kullanarak herhangi bir müzik dinlerseniz, tüm dünyada o an o müziği dinleyen kişiler gösterilecek. Ayrıca müziği dinleyenlerin arasındaki kilometre mesafeleri de gösteriliyor.

Spotify Ne Kadar İnternet Yer?

Spotify’ın Birlikte Dinleme özelliği ile örneğin “Celoso” şarkısını dinliyorsunuz. Spotify, sizin için o an eş zamanlı olarak aynı şarkıyı dinleyen kişileri harita üzerinde karşınıza getiriyor. Aranızdaki mesafe de harita üzerinde belirtiliyor. Şuan test edilen özellik üzerinde geliştirmeler yapılıyor.

İlgili İçerik  Elon Musk: Corona Virüsü Paniği Aptalca

Şuanlık bir kaç müzik listesi ile desteklenen Spotify Birlikte Dinleme özelliği, ilerleyen zamanlarda bu seçenekleri arttıracak. Ayrıca Spotify’ın birlikte dinleme özelliği’nin daha gelişmiş halini sunan bir çok uygulama ve web sitesi de bulunuyor. Dilerseniz arkadaşlarınız ile bilgisayardan veya telefondan aynı anda, eşzamanlı olarak müzik dinleyebileceğiniz, film ve dizi izleyebileceğiniz uygulamalara şu makalemizden ulaşabilirsiniz: Arkadaşlar ile Aynı Anda Film, Dizi İzleme ve Müzik Dinleme

Bir önceki yazımız olan Huawei P Smart 2020 Fiyatı ve Özellikleri başlıklı makalemizde Huawei, Huawei P Smart 2020 ve Huawei P Smart 2020 Fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın