Spotify, 2020 İlk Çeyrekte 2 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

 Spotify, 2020 İlk Çeyrekte 2 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Dünyanın en çok kullanılan müzik platformlarından biri olan Spotify, 2020 ilk çeyreğinde gelirlerini %33 arttırarak 2 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı.


İlginizi Çekebilir: Spotify Ne Kadar İnternet Harcar

Mobil platformlarda en çok tercih edilen müzik uygulamalarından olan ve sadece Android platformlarda 500 milyondan fazla indirilmesi bulunan Spotify, 2020 ilk çeyreğinde büyük bir gelişme kaydetti. Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü, bir çok dijital platformun gelişimine yardımcı olduğu gibi Spotify’ın da büyümesini sağladı.

Geçtiğimiz zamanlarda corona virüsü boyunca kazandığı abone sayısının 16 milyon olduğunu açıklayan Netflix, diğer yıla oranla büyük bir gelişme yaşadığını söylemişti. Uzmanlar, bu virüsün dijital platformlara çok büyük gelişme yaşatacağı yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Bir çok dijital şirketlerin bu yılki performanslarına bakılırsa bu tür açıklamaların çok doğru olduğu ortaya koyuluyor.

İlgili İçerik  Müzik Platformları, George Floyd İçin 9 Dakika Susturuldu

Ücretli abonelik yapan kullanıcı sayısının %31 oranında yükselerek 130 milyona ulaştığını söyleyen Spotify yöneticileri, gelirlerin de aynı oranda arttığını belirtti. Bir önceki gelirin 1,51 milyar euro olduğunu bildiren Spotify, bu dönemde gelirlerin 1,85 milyar euro’ya yükseldiğini belirtti.

Spotify, 2020 İlk Çeyrekte 2 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

İsveç merkezli 2006 kuruluşlu Spotify şirketi, bu büyüme ile birlikte rakiplerinden de kolayca sıyrılmış oldu. İkinci çeyrek için yine büyüme bekleyen şirket, ikinci çeyrekde yeni katılan ücretli üyeliklerin 133-138 milyon arasına yüklsemesini beklediklerini açıkladı.

Ayrıca şirket, corona virüsü sebebiyle işe alımları %30 oranında azaltacak. Açıklamalara göre bir çok teknoloji şirketinin aksine Spotify, işten çıkarma gibi bir uygulama başlatmayacak.

Bir önceki yazımız olan Telegram, Aylık 400 Milyon Kullanıcı ile Zoom'a Rakip Oluyor başlıklı makalemizde Mesajlaşma, Sosyal Medya ve Telegram hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın