Connect with us


Dünya'dan Haberler

SpaceX, Pentagon ile Anlaştı: Askeri Kargolar 15 Kat Daha Hızlı Ulaştırılacak

Dünyanın en büyük uzay taşımacılığı şirketlerinden biri olan SpaceX, Pentagon ile yaptığı anlaşma kapsamında artık silah kargolarını 15 kat daha hızlı ulaştıracak.

Zaman:

Tarih:

SpaceX, Askeri Kargoları 15 Kat Hızlı Ulaştıracak

Çılgın milyarder olarak tanımlanan Elon Musk‘ın çılgınca girişimlerinden biri olan SpaceX, uzay taşımacılığı alanında oldukça iyi işler başardı. Son yılların en dikkat çeken isimlerinden olan Elon Musk’ın devletlere meydan okuduğu özel uzaycılık şirketi SpaceX, dünya çapında çalışmalarına devam ederken ABD‘de de devlet kurumlarıyla özel çalışmalarını sürdürüyor.

Son zamanlarda ABD’nin uzaycılık kurumu NASA ile beraber de çalışan SpaceX şirketi, şimdi de ortaya çıkan haberlere göre Pentagon ile oldukça dikkat çeken bir anlaşma sağladı. Newsbeezer adlı haber sitesinde yayınlanan habere göre özel uzaycılık şirketi SpaceX, ABD’nin silahlı kuvvetleriyle yaptığı anlaşma ile çok daha hızlı silah taşımacılığı yapacak.

ABD Silahlı Kuvvetleri ve SpaceX arasında yapılan anlaşma ile birlikte çok daha hızlı silah ve kargo taşıyabilecek özel roketler geliştirilecek. SpaceX tarafından geliştirilecek olan yeni roketler sayesinde 80 tonluk kargo veya silahlar, gidecekleri yere 1 saat gibi kısa bir sürede ulaşabilecekler. Böylelikle halihazırda kullanılan hava araçlarından çok daha hızlı bir silah ve kargo taşımacılığı yapılabilecek. Newsbeezer’ın aktardığı habere göre SpaceX, halihazırda olan hava taşımacılığı araçlarından 15 kat daha hızlı taşıma yapacak.

Benzer içerik:  Starlink Uydularının Oluşturduğu Görüntü İnsanları Korkuttu
SpaceX, Pentagon ile Anlaştı: Askeri Kargolar 15 Kat Daha Hızlı Ulaştırılacak Dünyanın en büyük uzay taşımacılığı şirketlerinden biri olan SpaceX, Pentagon ile yaptığı anlaşma kapsamında artık silah kargolarını 15 kat daha hızlı ulaştıracak.

Newsbeezer, aktardığı haberde “Yeni sözleşme, SpaceX’in büyük ölçüde askeri ortaklıklara dayandığının büyük kanıtı” açıklamalarına yer verdi. ABD Ordusu, daha önce de SpaceX ile çalışmış ve Starlink uydularını askeri navigasyon ağına dönüştürmek için çalışma yürütmüştü. Son zamanlarda ABD ordusu ile çalışmalar sürdüren SpaceX, yeni çalışmasıyla dünya üzerindeki silah ve askeri kargo taşımacılığını da fazlasıyla hızlandıracak.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir