SpaceX, Acil Kaçış Sistemini Kendi Roketini Patlatarak Deniyor

 SpaceX, Acil Kaçış Sistemini Kendi Roketini Patlatarak Deniyor

SpaceX, Crew Dragon adlı aracının acil kaçış sistemini test etmek amacıyla şuanda kendi roketini patlatacak. Yapılan test, uzaya gönderilen astronotların herhangi kötü bir durumda acil kaçışını destekleyen sistemin stabil olarak çalışmasını sağlayacak. Şuan canlı olan yayını hemen aşağıdan izleyebilir, eğer bu haberi canlı yayından daha sonra okuyorsanız da yayın tekrarına hemen aşaıdan ulaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir: Japon Milyarder, Uzayda Gezmek İçin Kız Arkadaş Arıyor

Geçtiğimiz günlerde yapılması beklenen test, olumsuz hava durumlarından dolayı bu güne kadar ertelenmişti. Bugünse saat 16.00’da başlanması planlanan test saat 18.00’a ertelendi. Geçtiğimiz dakikalarda da SpaceX’in yapacağı acil kaçış sistemi testinin yayınına başlandı.

Uluslararası Uzay İstasyonu Nasa’nın uzaya astronot gönderirken Rusya’ya bağımlı kalması sebebiyle özel şirketler de bu konuda bir çok gelişme kat ederek bu bağımlılığı ortadan kaldırmak istedi. Geçtiğimiz zamanlarda Boeing şirketi ve SpaceX şirketi tarafından bu konuda çalışmalara başlanmıştı. Fakat SpaceX, Boeing’i geride bırakarak bu konuda da başarısını gösterdi.

İlgili İçerik  Spotify, Yeni Üyelere Ücretsiz 3 Ay Premium Abonelik Verecek (2020)

NASA, 2020 yılı içerisinde uzaya ulaştıracağı bir çok astronotu Rusya aracılığıyla göndermek yerine tamamen kendi araçları ile göndermek istiyor. Fakat bunun için şuana kadar herhangi bir araçları bulunmuyordu. Eğer SpaceX’in yaptığı testler bu konuda olumlu sonuçlar verebilirse NASA, bundan sonra astronotların ulaşımını SpaceX roketi ile sağlayabilir.

SpaceX’in acil kaçış sistemi testlerini canlı olarak hemen aşağıdan izleyebilir, eğer yayın zamanından sonra bu yazıyı okuyorsanız da yayın tekrarına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

SpaceX Acil Kaçış Sistemi Testi (CANLI)

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın