Space Perspective, Balon ile Uzay Turizmi Başlatıyor

Space Perspective isimli yeni uzay turizmi girişimi, balonlu uzay turizmi için adım attı. Hem de oldukça uygun ve iddialı bir fiyata...
 Space Perspective, Balon ile Uzay Turizmi Başlatıyor

Space Perspective isimli yeni girişim sayesinde artık uzay turizmi bir hayal olmaktan çıkabilir. Oldukça iddialı bir şekilde ortaya çıkan bu girişim, oldukça teknolojik bir balon içerisinde bizlere bir uzay turu yaptırmayı amaçlıyor. Çıkışı için tarih, ve kişi başı fiyatlandırmaları paylaşan Space Perspective, bu konuda çok iddialı olarak görünüyor.

Son dönemlerde bir çok şirketin uzay turizmine oldukça yakından bakması ve devasa şirketlerin bu konuda önemli adımlar atması, uzay endüstrisinde oldukça büyük bir gelişme yarattı. SpaceX, uzaya insan gönderen ilk şirket olarak tarihe adını yazdırırken, pek çok özel şirket de bu konuda oldukça önemli gelişmeler kaydetti.

Bu şirketlerden biri de önümüzdeki zamanlarda Space Perspective olabilir. İnsanları teknolojik bir balonun içerisinde uzaya göndeebileceklerini ve uzayda gezi yapılabileceğini belirten Space Perspective, bu balonlarda aynı anda 9 kişinin uzay seyahati yapabileceğini belirtti. Neredeyse tamamı camlardan kaplı olan balondan oldukça iyi manzaralar yakalanabilirken, arkadaşlarınızla bu turun keyfini çıkarabiliyorsunuz.

Space Perspective, Balon ile Uzay Turizmi Başlatıyor

Ayrica Daily Mail gazetesinin haberine göre bu balonlarda 9 kişi uçabilirken, aynı zamanda bu uçuş 6 saat sürüyor. 6 saatin 2 saati boyunca uzaya çıkarken, diğer 2 saatte de uzaydan dünyayı izliyorsunuz. Tekrardan 2 saat içerisinde de dünyaya iniş yapıyorsunuz.

İlgili İçerik  Google, Teknolojik Kulaklık Kabloları Üzerinde Çalışıyor (I/O Braid)

Normalde bugünün şartlarına göre bir kişinin uzaya çıkması milyon dolarlara mâl olabilecekken, ayrıca diğer şirketler bunun 2 katından fazla fiyat teklif ederken, Space Perspective bunun için oldukça iddialı bir fiyatlandırmayı ortaya atıyor. Bu 6 saatlik uzay yolculuğu deneyiminin kişi başı 125 bin dolar olduğunu açıklayan Space Perspective, çıkış tarihi bilgisini de verdi.

Space Perspective, Balon ile Uzay Turizmi Başlatıyor

Yaklaşık 850 bin Türk Lirasına uzay yolculuğu projesi, 2021 yılı içerisinde test edilecek. 2021 yılında sadece insansız uçuşlar ile uzaya bu balonlar gönderilecek. Ardından tüm testler başarılı olduğunda, herhangi bir sorunla karşılaşılmazsa, 2024 yılına kadar uzaya insanlı uçuşlar başlayacak.

Böyle bir uzay yolculuğu bir çok kişinin hayallerini süslüyor. Eğer özel şirketler bu konuda büyük bir rekabete girerse, ki öyle görünüyor, gelecekte oldukça uygun fiyatlardan uzay turizmi yapılabilir gibi. Space Perspective 2024 yılında uzaya insan taşımayı ve turizmi hedeflerken, dünyanın en büyük şirketi olan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos da, yine kendi şirketi olan Blue Origin ile Ay’a insanlı seyahat yapmayı hedefliyor.

Bir önceki yazımız olan Zamanda Yolculuğu Çıkmaza Sokan Büyükbaba Paradoksu başlıklı makalemizde Büyükbaba Paradoksu, Dede Paradoksu ve Zamanda Yolculuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın