Connect with us


Sinema ve Televizyon

150 Milyon Dolar Bütçeli Soul Filmi, Direkt Olarak İnternette Yayınlanacak

150 milyon dolarlık bütçeyle yapılan yeni Walt Disney ve Pixar filmi Soul, doğrudan Disney+ platformu üzerinde yayınlanacak.

Zaman:

Tarih:

Soul Filmi, Direkt İnternette Yayınlanacak

Walt Disney Company ve Pixar Animation Studios tarafından yapılan ortak bir yapım olan yeni animasyon filmi Soul, aslında uzun bir süredir oldukça beklenen bir animasyon filmiydi. Milyonlarca kişinin merakla beklediği yeni Disney ve Pixar ortak yapımı Soul, koronavirüs salgını sebebiyle bir süredir gösterime girememiş ve defalarca ertelenmek zorunda kalmıştı.

3 defa ertelenmesine rağmen koronavirüs salgınının hız kesmeden devam etmesi, Soul filminin sinemalarda kendisine yer bulamamasına sebep oldu. Zaten bu salgın sürecinde vizyona giren pek çok film başarısız olurken, Disney bu riski almak istemedi. Bunun yerine kendi dijital yayın servisi olan Disney+‘ta filmi yayınlamaya karar veren ekip, filmin yayın tarihini de duyurdu.

Koronavirüs sürecinde Disney tarafından 200 milyon dolar bütçeyle çekilen Mulan filmi, sinemalarda yalnızca 66 milyon dolar gelir elde etmiş ve Disney’i büyük zarara uğratmıştı. Hal böyleyken Soul filmini uzun bir süre daha ertelemek istemeyen Disney, filmi direkt olarak dijital platformu Disney+’ta yayınlamaya karar verdi. Film, 25 Aralık 2020 tarihinde Disney’in dijital film/dizi platformu Disney Plus‘ta yayınlanacak.

Benzer içerik:  Netflix'in Çağayat Ulusoy'lu Yeni Türk Filmi Duyuruldu: Mücadele Çıkmazı
150 Milyon Dolar Bütçeli Soul Filmi, Direkt Olarak İnternette Yayınlanacak 150 milyon dolarlık bütçeyle yapılan yeni Walt Disney ve Pixar filmi Soul, doğrudan Disney+ platformu üzerinde yayınlanacak.

3 kez ertelenen 150 milyon dolar bütçeli yeni Disney ve Pixar yapımı animasyon filmi Soul, bir kez daha ertelenmek yerine doğrudan Disney Plus platformunda yayınlanacak. Soul filmini izlemek isteyen kişiler, direkt olarak 25 Aralık’ta Disney Plus üzerinden izleyebilecek. Mulan filminden büyük zarar eden Disney, şimdi ki gözde filmi Soul filminden nasıl bir başarı yakalayacak büyük merak konusu…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir