Connect with us


Teknoloji Haberleri

Sony, 150 Bin TL’lik 215 Ekran 8K Akıllı TV Modeli Z8H’yi Tanıttı: Özellikleri

Japon teknoloji şirketi Sony, 8K’lık çözünürlüğüyle, 85 inç ekran boyutuyla ve oldukça ince çerçevesiyle yeni akıllı televizyon modeli Sony Z8H’yi tanıttı. İşte cihazın fiyatı ve özellikleri…

Zaman:

Tarih:

82 inç 8K TV Sony Z8H Satışta: Fiyatı ve Özellikleri

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Sony, çok yakında 8K destekli yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5‘i piyasaya sürmeye hazırlanırken, oyun konsollarını piyasaya sürmeden önce 8K destekli akıllı televizyon Sony Z8H modelini de tanıttı. “PlayStation 5 için hazır” sloganıyla duyurduğu yeni akıllı televizyon modeli Z8H’nin özelliklerini paylaşan Sony, bu akıllı TV modelini şimdi Hindistan’da satışa çıkardı.

8K desteğiyle dikkat çeken yeni akıllı televizyon modeli Sony Z8H, oldukça ince çerçevelere ve fazlasıyla şık bir tasarıma sahip. Picture Processor X1 işlemcisi sayesinde oldukça kaliteli bir görüntü sunabilen akıllı televizyon modeli Sony Z8H, 85 inç boyutundaki devasa ekranıyla oldukça dikkat çekiyor. PS5 için hazır sloganıyla piyasaya sürülen akıllı televizyon modeli, 4K televizyonlara göre 4 kat daha fazla piksel gösterebiliyor. Bu sayede çok daha kaliteli görüntüler görebilir, çok daha kaliteli oyunlar oynayabilirsiniz.

Ekran tazeleme hızı 120hz değerinde olan Sony Z8H, Google Play, YouTube, Netflix gibi pek çok uygulamayı çalıştırıyor. Ayrıca Google Play Store üzerinden dilediğiniz uygulamayı da bu akıllı televizyon modeline yükleyebiliyorsunuz. Sony tarafından özellikle PS5 için tasarlanan ve piyasaya sürülen yeni akıllı televizyon modeli, bugünden itibaren Hindistan’da satışa sunuldu. Oldukça iyi özelliklere ve devasa bir ekrana sahip olan akıllı TV modeli, tabii ki çok yüksek bir fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.

Benzer içerik:  FOX TV, Fatih Portakal'ın Görevini Bıraktığını Duyurdu
Sony, 150 Bin TL'lik 215 Ekran 8K Akıllı TV Modeli Z8H'yi Tanıttı: Özellikleri Japon teknoloji şirketi Sony, 8K'lık çözünürlüğüyle, 85 inç ekran boyutuyla ve oldukça ince çerçevesiyle yeni akıllı televizyon modeli Sony Z8H'yi tanıttı. İşte cihazın fiyatı ve özellikleri...

Oldukça dikkat çeken özelliklere, ince çerçeveye, 8K çözünürlüğe ve 85 inç büyüklüğe sahip olan bu akıllı TV modeli, 5 Ekim 2020 tarihinden, yani bugünden itibaren Hindistan pazarında satışa çıktı. 1 milyon 399 bin Hindistan Rupisi fiyat etiketi üzerinden satışa sunulan akıllı TV modeli Sony Z8H, güncel kur üzerinden çevirdiğimizde yaklaşık 150 bin TL olarak karşımıza çıkıyor.

Vergisiz hali 150 Bin TL’ye eşit olan Sony Z8H akıllı TV modeli, şuanlık sadece Hindistan pazarında satışa sunuluyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir