Connect with us


Teknoloji Haberleri

Sony: “Ucuz PlayStation 5 Üretecektik Ama Vazgeçtik”

Oyuncuların merakla beklediği PlayStation 5 hakkında açıklamalarda bulunan Sony Başkanı Jim Ryan, “Ucuz PS5 üretecektik, vazgeçtik” açıklamalarında bulundu.

Zaman:

Tarih:

Sony: "Ucuz PlayStation 5 Üretecektik Ama Vazgeçtik"

Oyun dünyasının büyük merakla beklediği yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, geçtiğimiz günlerde fiyatıyla birlikte karşımıza çıkmış ve oyun dünyasında pek çok oyuncuyu üzmüştü. Aslında bu oyun konsolu ABD gibi ülkelerde oyuncular için oldukça uygun fiyatta olsa da, ülkemizde ve birçok ülkede 499 dolar/euro olan bir fiyat etiketi tabii ki birçok oyuncu için oldukça yüksekti.

Ülkemize geldiğinde minimum 4.450 TL+vergiler şeklinde karşımıza çıkacak olan bu oyun konsolu, birçok kişinin sahip olması için oldukça yüksek bir fiyat etiketine sahipti. Bu sebeple oyuncular, beni nesil oyun konsollarının daha düşük versiyonlarına veya dijital versiyonlarına yönelmeye başladı. Örneğin Xbox, Xbox Series S adında daha düşük bir oyun konsolu duyurdu ve bu da 299 dolarlık daha uygun bir fiyata sahipti.

Aynı şeyi PlayStation’dan da bekleyen oyuncular, bu soruyu Sony CEO’sunun da duymasını sağladı. Sony Interactive Entertainment‘in CEO’su olan Jim Ryan, konuya yönelik yaptığı açıklamalarda aslında uygun fiyatlı bir PlayStation 5 sürümü üretmeyi düşündüklerini, fakat detaylı düşündüklerindeyse bu fikirden vazgeçtiklerini belirtti. Zayıf ve daha ucuz bir oyun konsolunun oyuncuların işine gelmeyeceğini ve geleceği olmayacağını belirten Sony başkanı, ucuz konsol projesini böylelikle iptal ettiklerini belirtti.

“Ucuz Oyun Konsollarının Geleceği Yok”

Sony: "Ucuz PlayStation 5 Üretecektik Ama Vazgeçtik" Oyuncuların merakla beklediği PlayStation 5 hakkında açıklamalarda bulunan Sony Başkanı Jim Ryan, "Ucuz PS5 üretecektik, vazgeçtik" açıklamalarında bulundu.

Zayıf özelliklere sahip olan oyun konsollarının oyun dünyasında büyük bir başarı yakalayamayacağını söyleyen Jim Ryan, geçmişte bu tür cihazların pek iyi bir başarı yakalayamadığını ve ileride de yakalayamayacağını söyledi. Sözlerine “Söylemek istediğim ilk şey, her rakibin kararına ve felsefelerine saygı duyduğumdur.” şeklinde başlayan Sony CEO’su, devamında şu ifadelere yer verdi: “Açıkçası, fiyat çok önemli bir faktördür. Diğer şirketlerin rekabet stratejilerine saygı duyarız. Ancak, mevcut stratejimize ve bunun yaratacağı etkiye tamamen bağlıyız ve inanıyoruz. Söylenebilir bir şey, eğer oyun iş geçmişine bakarsanız, özel bir düşük fiyatlı, azaltılmış opsiyonlu konsolu oluşturmak geçmişte büyük sonuçlar elde edemeyen bir şeydir. Bu seçeneği değerlendirdik ve bunu yapmaya çalışan diğer yöneticiler için bunun ne kadar sorunlu olduğunu keşfettik.

Benzer içerik:  Sony, PlayStation 5 İçin Bekledikleri Satış Rakamlarını Açıkladı

Maliyetlerin düştükçe oyun konsollarının da düşeceğine değinen Sony CEO’su, gelecekteki oyunların oynanabilmesi için daha yüksek maliyetli oyun konsollarının gerektiği, eğer düşük maliyetler ile oyun konsolu üretilirse gelecekte çok da rahat kullanılamayacağını belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir