Connect with us


Teknoloji Haberleri

Sony, PlayStation 5 İçin Bekledikleri Satış Rakamlarını Açıkladı

Japon teknoloji devi Sony, yeni nesil oyun konsolu için beklediği satış rakamını bekledi. Şirket, pandemiye rağmen oldukça iyi bir başarı bekliyor…

Zaman:

Tarih:

Sony, PlayStation 5 İçin Bekledikleri Satış Rakamlarını Açıkladı Japon teknoloji devi Sony, yeni nesil oyun konsolu için beklediği satış rakamını bekledi. Şirket, pandemiye rağmen oldukça iyi bir başarı bekliyor...

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Sony, son günlerde yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 üzerinde uzun uzun çalışıyor. Şirketin şuanki en önemli ürünlerinden biri haline gelen PlayStation 5 oyun konsolları, en büyük rakibi Xbox Series X ile aynı zamanlarda çıkış yapacak. Buna ek olarak bir de pandemi salgını olsa da, Sony işlere oldukça olumlu bakıyor.

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i 499 dolarlık fiyat etiketiyle 12 Kasım tarihinde satışa çıkaracak olan teknoloji şirketi Sony, yeni oyun konsolu için oldukça yüksek satış rakamları bekliyor. Ülkemizde tahmini olarak 9-10 bin TL bandında bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağı düşünülen PlayStation 5 oyun konsolu, devam eden pandemi sürecinde, en büyük rakibi Xbox’ın yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X ile aynı zamanda çıkış yapacak.

Yani PlayStation 5 için büyük engeller bulunuyor. Fakat son zamanlarda büyüyen oyun dünyası ve oyun dünyasının geleceği düşünüldüğünde, PlayStation 5’in nasıl bir başarı yakalayacağı oldukça merak konusu oluyor. Sony, bu konuda yaptığı açıklamalarda PlayStation 5 için büyük başarı beklediklerini, hatta PS5’in, şirketin eski konsolu olan PlayStation 4’ün bile satış rakamlarını geçeceğini söylüyor.

Benzer içerik:  Elon Musk Açıkladı: Çok Uygun Fiyatlı Elektrikli Tesla Otomobiller Geliyor

7 Milyondan Fazla Satış Bekleniyor

Sony, PlayStation 5 İçin Bekledikleri Satış Rakamlarını Açıkladı Japon teknoloji devi Sony, yeni nesil oyun konsolu için beklediği satış rakamını bekledi. Şirket, pandemiye rağmen oldukça iyi bir başarı bekliyor...

Sony, PlayStation 5 oyun konsolunun, PlayStation 4 oyun konsolundan daha fazla satış yapmasını bekliyor. Bu da, PlayStation 4’ün 7 milyon adetlik satış rakamına baktığımızda ortaya çıkıyor. Sony, PlayStation 5 için 7 milyon adetin üzerinde bir satış bekliyor. Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, PS5 oyun konsolunun PS4’ten daha iyi bir çıkış yapacağını belirtince, şirketin 7 milyon adetin üstünde PS5 satmayı hedeflediği iddiaları da hızla yayıldı haliyle.

Devam eden pandemiye ve en büyük rakibi Xbox’ın oldukça iddialı gelmesine rağmen hedefi yüksek tutan Sony, pazara girdiğinde nasıl karşılanacak hep birlikte göreceğiz. Gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için kitle.net web sitemizi ziyaret edebilir ve ücretsiz abone olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir