Sony, PlayStation 4 Satış Rakamlarını Açıkladı

 Sony, PlayStation 4 Satış Rakamlarını Açıkladı

Dünyanın en çok kullanılan oyun konsollarından biri olan PlayStation 4‘ün satış rakamları, konsol üreticisi Sony tarafından açıklandı. PlayStation 4‘ün toplam kaç adet sattığı da belli oldu.


İlginizi Çekebilir: Sony, Son 10 Yılın En Çok Oynanan PlayStation Oyunlarını Paylaştı

Dünyanın en iyi oyun konsolu üreticilerinden biri olan Sony, önümüzdeki zamanlarda yeni konsolu PlayStaion 5’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bunun yanında Sony, PS5’den önce son konsolu olan ve dünyanın en çok satan konsollarından biri olan PlayStation 4’ün tüm satış rakamlarını açıkladı.

2013 yılında piyasaya sürülen ve oyuncular tarafından büyük bir ilgi ile karşılanan PlayStation 4 oyun konsolu, Sony’nin açıklamalarına göre dünya çapında oldukça çok satmış. Bildiğiniz gibi Sony, geçtiğimiz zamanlarda da satışlar ile ilgili verileri açıklamış ve PlayStation 4’ün satış rakamlarını açıklamıştı. Fakat bugün yapılan açıklama ile birlikte güncel ve tüm satış rakamları açıklandı

Sony tarafından yapılan açıklamalara göre PlayStation 4, 2013 yılında çıktığından beri dünya çapında 110,4 milyon’dan fazla satıldı. Ayrıca diğer açıklamalara göre PS4 oyun konsolu, 2020 ilk çeyreğinde 1,5 milyon adet sattı. Geçen yılın, yani 2019’un ilk çeyreğinde PlayStation4 oyun konsolu 2,6 milyon adet satmıştı. Yani bu yıl, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 1,1 milyon kadar azalma yaşandı.

İlgili İçerik  Bloomberg, PlayStation 5'in Üretim Maliyetini Açıkladı
Sony, PlayStation 4 Satış Rakamlarını Açıkladı

Bildiğiniz gibi tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü, ekonomiyi de kötü yönde etkiledi. Ekonomik açıdan sıkıntılar çeken insanlar, oyun konsolu gibi teknolojik ürünlere pek de ilgi gösteremedi. Bu sebeple geçen yılın aynı dönemine göre az satış gerçekleşse de, yine de corona virüsü dönemine göre oldukça iyi bir satış gerçekleşti.

PlayStation 4, bugüne kadar en çok satan 2. Sony konsolu oldu. 1. sırada yani zirvede ise PS2 oturuyor. Bugüne kadar en çok satan Sony oyun konsolu PlayStation 2 oldu. PS2, 155 milyondan fazla satış ile zirvede oturuyor.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın