Sony, Epic Games’ten 250 Milyon Dolarlık Hisse Satın Aldı

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden olan Sony, son zamanların gözdesi olan Epic Games'in 250 milyon dolarlık hisselerini satın aldı
 Sony, Epic Games’ten 250 Milyon Dolarlık Hisse Satın Aldı

Dünyanın en büyük oyun şirketleri arasında büyük bir anlaşma gerçekleşti. Japonya merkezli video oyunu, teknolojik ürün ve konsol geliştiricisi Sony, son zamanların yükselen oyun platformu Epic Games‘e oldukça iyi bir yatırım yaptı. Epic Games’e 250 milyon dolarlık dev bir yatırım yapan Sony, Epic Games’in %1,4’lük hisselerini satın aldı. Böylelikle Epic Games’in toplam piyasa değeri de belli oldu.

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan ve oyun piyasasında da oldukça bilinen bir marka olan Sony, şu sıralar PlayStation 5 üretimiyle uğraşırken oyun alanında başka şirketlere de yatırımını sürdürüyor. Son zamanlarda GTA 5 gibi pek çok oyunu ücretsiz yayınlayarak milyonlarca oyuncunun dikkatini çeken Epic Games, diğer oyun platformlarında rastlanmayan bir kampanyayı uzun bir süredir sürdürüyor. İndirim yerine tamamen ücretsiz olarak oyunlar sunan Epic Games, diğer oyun platformları karşısında oldukça iyi bir büyüme kaydetmiş ve oyuncuların gözdesi haline gelmişti.

Fortnite gibi oyunlarıyla ve oyun motoru Unreal Engine ile dikkat çeken Epic Games, Sony’nin de dikkatini çekmeyi başardı. Sony, 250 milyon dolarlık yatırım ile Epic Games’in %1,4’lük hissesini satın aldı. Epic Games, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu “Sony’nin eğlence sektöründeki varlıkları ve teknoloji desteği ile Epic’in sosyal eğlence platformu ve dijital ekosistemi, tüketiciler ve içerik oluşturucular için benzersiz deneyimler sunmak adına iş birliğini genişletiyor. Oyun, film ve müziği bir araya getiren gerçek zamanlı 3 boyutlu sosyal deneyim vizyonunu paylaşıyoruz.

İlgili İçerik  TikTok'a Bir Darbe de Instagram'dan Geldi: Instagram Reels

Yapılan bu açıklamalara baktığımızda yukarıdaki videoda da gördüğünüz gibi oyun içi canlı konser gibi etkinlikler artacak gibi duruyor. Bildiğiniz gibi Epic Games, Fortnite’a belirli aralıklarla 3 boyutlu eş zamanlı etkinlikler getiriyor. Bazı etkinliklerde oyunculara eş zamanlı film sunulurken, bazen de üst tarafta yer alan videodaki gibi konser etkinlikleri sunuluyor. Epic Games’in açıklamalarına göre bu etkinlikler de artacak gibi görünüyor.

Ayrıca Sony’nin 250 milyon dolarlık yatırım ile Epic Games’in %1,4’lük hissesini satın alması, Epic Games’in toplam piyasa değerini de belirlemiş oldu. Buna göre Epic Games’in toplam piyasa değeri yaklaşık 18 milyar dolara denk geliyor.

  • 1,4×4=5,6 | Epic Games %5,6’lık değeri 1 milyar dolar
  • 100/5,6=17,8571429 | Epic Games’in %100 değeri 17 milyar 857 milyon dolar

Bir önceki yazımız olan League Of Legends Kitle Kontrol Nedir ve Nasıl Engellenir? başlıklı makalemizde Kitle Kontrol Nasıl Engellenir, Kitle Kontrol Nedir ve League of Legends Kitle Kontrol hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın