Sony, 4 İşçili Fabrikasında Dakikada 2 PlayStation Üretiyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Sony'nin, 4 işçili fabrikada dakikada 2 PlayStation ürettiği ortaya çıktı.
 Sony, 4 İşçili Fabrikasında Dakikada 2 PlayStation Üretiyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden ve ürettiği oyun konsollarını dünyanın dört bir yanında satan Sony‘nin fabrikasında ne kadar PlayStation ürettiği ortaya çıktı. Oyun konsolu piyasasının büyük bir bölümüne sahip olan Sony, bu başarıyı nasıl yakaladığını dünyadaki bir çok fabrikası ile kanıtlıyor

Yakın zamanda PlayStation 5 oyun konsolunu piyasaya sürecek olan Sony, PlayStation 4 konsollarını üretebilmek adına fabrikalarında oldukça hızlı bir şekilde çalışıyor. Japonya merkezli teknoloji devi Sony, bir çok teknolojik ürününü geliştirebilmek amacıyla oldukça hızlı işleyen ve robotlardan oluşan fabrikalar kuruyor.

Sony’nin PlayStation üretmek için kullandığı en büyük fabrikalardan biri olan Japonya/Kisarazu‘daki üretim tesisinde de diğer fabrikalar ile aynı teknoloji kullanılıyor. Fabrikanın büyük bir bölümü robotlardan oluşurken, bu sayede kısa sürede oldukça fazla sayıda PlayStation oyun konsolu üretimi yapılabiliyor. Tamamen otomatik hale getirilen bu fabrikalarda kontrol işçileri hariç neredeyse kimse çalışmıyor. 4 personelin çalıştığı bu fabrikalarda işin neredeyse tamamını robotlar üstleniyor.

İlgili İçerik  Xiaomi Redmi 8 Serisinin Satış Rakamları Açıklandı
Sony, 4 İşçili Fabrikasında Dakikada 2 PlayStation Üretiyor

Nikkei Asian Review’in aktardığı habere göre Japonya/Kisarazu’daki bu üretim tesisinde Mitsubishi’nin özel olarak üretilen 32 adet robotu bulunuyor. Bu sayede 30 metrelik bir seri üretim hattı sorunsuz olarak işliyor. Sony, bu fabrikasında her dakikada 2 adet PlayStation 4 üretimi yapıyor. Ayrıca ilerleyen zamanlarda PlayStation 5’in çıkmasının ardından bu fabrikada seri üretim olarak PlayStation 5’in de üretileceği söyleniyor.

Diğer bir yandan açıklamalara göre 1994 yılından beri bu üretim tesisi Sony tarafından kullanılıyor. PlayStation 1 üretiminde bile aktif olarak kullanılan tesis, PlayStation 5’in üretiminde de aynı hızla çalışmaya devam edecek…

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın