Connect with us


Genel

Klavyede Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır? (∞)

Bilgisayarınızda veya telefonunuzda sonsuzluk işareti yapmak istiyorsanız ve tuşları bilmiyorsanız, dilerseniz makalemizden öğrenebilir veya bunu kopyalayabilirsiniz. (∞)

Zaman:

Tarih:

Klavye'de Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır? (∞)

Sonu olmayan, ebediyet anlamına gelen matematiksel sonsuzluk işareti, yan yatmış 8 şeklinde kullanılıyor. Çoğunlukla matematikte ve fizikte kullanılan bu sembol, ilk olarak 1950 yıllarında kullanıldı. 1950’lerden bugüne birçok alanda kullanılan sonsuzluk işareti, günümüzde bilgisayarlara da gelmiş durumda. Pek çok karakteri ve emojiyi içerisinde barındıran bilgisayarlar ve telefonlar, sonsuzluk işaretini de barındırıyor.

Windows bilgisayarınızda veya akıllı telefonunuzda sonsuzluk işaretini arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Dilerseniz hemen yukarıdaki sonsuzluk işaretini kopyalayarak hem akıllı telefonlarınızda, hem de bilgisayarlarınızda dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Fakat sonsuzluk işaretini kendiniz yapmak istiyorsanız, yine makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Windows bilgisayarlarda sonsuzluk işareti yapmanız aslında oldukça basit bir şey. Öncelikle Windows bilgisayarınızda başlata girin ve buraya çalıştır yazarak Enter‘a basın. Bunun yerine direkt olarak Windows+R tuşuna basarak da çalıştır uygulamasını açabilirsiniz. Daha sonra buraya charmap yazın ve yine enter‘a tıklayın. Bu ekranda alt taraftan gelişmiş görünüme tıklayın ve arama kısmına 221E yazarak ara butonuna tıklayın. Daha sonra karşınıza sonsuzluk işareti çıkacaktır. Dilerseniz bu ekranda dilediğiniz tüm diğer sembollere de ulaşabilirsiniz. Burası Windows’un tüm sembollerini size gösterecektir.

Benzer içerik:  Yapımı 5 Yıl Süren Devasa Teleskop "FAST" Faaliyete Geçti
Klavyede Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır? (∞) Bilgisayarınızda veya telefonunuzda sonsuzluk işareti yapmak istiyorsanız ve tuşları bilmiyorsanız, dilerseniz makalemizden öğrenebilir veya bunu kopyalayabilirsiniz. (∞)

Macbook/MacOS bilgisayarlarda ise sonsuzluk işaretini kullanmak için yapmanız gereken şey option+5 tuşlarına basmak. Bu şekilde kolaylıkla sonsuzluk işareti oluşturabiliyorsunuz. Diğer bir yandan mobil cihazlarda, telefonlarda ve tabletlerde sonsuzluk işareti kullanmanız için en basit yol, bu sonsuzluk işaretini kopyalamak ve bu şekilde kullanmak. iOS cihazlarda klavyenize kısayol tuşu ekleyebiliyor olsanız da, Android‘in kendi klavyesinde bu seçenek bulunmuyor. Bu sebeple makalemizin en üstündeki sonsuzluk işaretini kopyalayabilirsiniz. Aynı şekilde buradan da kopyalayabilirsiniz. ()

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir