Son 10 Yılda En Çok İndirilen 10 Mobil Uygulama

 Son 10 Yılda En Çok İndirilen 10 Mobil Uygulama

Son 10 yılın verilerini araştıran android istatistik ve veri araştırma şirketi “Annie”, son 10 yılda en çok indirilen mobil uygulamaları ortaya koyuyor. Son 10 yılın istatistiklerine göre listede bulunan 10 uygulamadan 9’u sosyal medya platformları. Diğer 1 uygulama ise Çin’de en çok tercih edilen web tarayıcısı olan UC Browser. Listedeki 9 sosyal medya uygulamasının 4’ü ise Facebook bünyesinde bulunan sosyal medya platformları.

Son 10 Yılın En Çok İndirilen 10 Mobil Uygulaması

Son 10 Yılın En Çok İndirilen 10 Mobil Uygulaması
Son 10 Yılın En Çok İndirilen 10 Mobil Uygulaması

Listedeki tüm uygulamalar, IOS ve Android platformları dahil olmak üzere sıralanmıştır. Her 2 platformdan alınan verilere dayanan liste aşağıdaki şekildedir.

  • 10 – Twitter
  • 9 – YouTube
  • 8 – UC Browser
  • 7 – TikTok
  • 6 – Skype
  • 5 – Snapchat
  • 4 – Instagram
  • 3 – WhatsApp
  • 2 – Messenger
  • 1 – Facebook

Annie mobil istatistik şirketinin verilerine göre son 10 yılın en çok indirilen 10 uygulaması yukarıdaki şekilde. Listede zirvede yer alan ilk 4 uygulamadan 4’ü de Facebook bünyesindeki sosyal medya platformları. Sonrasında ise Snapchat ve Skype takip ediyor.

Facebook, 2012 yılında 1 milyar dolara aldığı Instagramı ve 2014 yılında 19 milyar dolara aldığı WhatsApp’ı kendi bünyesinde geliştirmeye hızlı şekilde devam ediyor.

İlgili İçerik  Facebook, Harita Servisi Mapillary'i Satın Aldı

Uzmanlar ise listedeki bu tür sosyal medya platformları hakkında “Rekabetin ele alınması” gerektiğini belirtiyor. Çünkü, örneğin Facebook şirketi bu tür sosyal medya platformlarını bir bir satın alıyor ve bu piyasayı ele geçiriyor.

Son 10 Yılın En Çok İndirilen 3 Oyunu

Son 10 Yılın En Çok İndirilen 3 Oyunu

Annie şirketine göre son 10 yılda en çok indirilen 3 oyunun zirvesinde ise Subway Surfers bulunuyor. Ayrıca Subway Surfers’ı Candy Crush Saga ve Template Run 2 takip ediyor.

Subway Surfers oyunu 1 milyar indirilme sayısını aşmışken, Candy Crush Saga oyunu da aynı başarıyı elde etmiş durumda. Ayrıca Template Run 2’de 1 milyar indirilme sayısını aşan bir diğer oyunlardan.

Mobil oyun piyasası geliştikçe mobil uygulamalar ile yarışabiliyor. Örneğin Subway Surfers’ın oyuncu sayısı bir çok sosyal medya platformunun kullanıcı sayısını geçiyor…

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın