Snapchat Ne Kadar İnternet Harcar

 Snapchat Ne Kadar İnternet Harcar

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Snapchat ne kadar internet yiyor merak ediyorsanız sizler için bu makalemizde hazırladık. Gelin hep birlikte Snapchat veri kullanımına göz atalım…


İlginizi Çekebilir: Instagram Ne Kadar İnternet Yiyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan ve hikayeler özelliğini ilk defa ortaya atan uygulama olan Snapchat, arkaplanda da çalışabildiği için internetinizi oldukça çok yiyebiliyor. Çoğunlukla fotoğraf paylaşılan sosyal medya uygulaması snapchat’de izlediğiniz fotoğraf hikayeleri ortalama 1 MB internet harcar.

Sosyal medya platformu Snapchat’de izlediğiniz her video hikaye, ortalama 10 saniye olduğundan dolayı pek de internet harcamaz. Fakat fotoğraflara göre oldukça daha fazla internet harcar. 10 saniyelik 1 snapchat izlediğinizi varsayarsak, ortalama 5 ile 10 MB arası internetiniz gidecektir.

Ayrıca Snapchat, kullanmadığınızda bile internetinizi tüketebilecektir. Kapalı olsa da arkaplanda çalışarak hikayeleri indiren Snapchat, bu sebeple internetinizi hızla harcayabiliyor. Yani sizin snapchat hesabınızda ekli olan kişiler bir hikaye paylaştığında, siz o hikayeye bakmasanız bile bir önbellek oluşturuluyor. Bu önbellekleme işlemi de internetinizi harcıyor.

İlgili İçerik  SpaceX, Acil Kaçış Sistemini Kendi Roketini Patlatarak Deniyor

Snapchat’te video veya fotoğraf paylaştığınızda da yukarıdaki gibi veri kullanımı yapılıyor. Snapchat hikayenize 1 fotoğraf yüklediğinizde ortalama 1-2 MB internet harcayacakken, 10 saniyelik video paylaşımında bulunursanız 5-10 MB arası internet harcarsınız.

Snapchat Ne Kadar İnternet Tüketir hemen aşağıdan listeli olarak görebilirsiniz.

Snapchat Ne Kadar İnternet Harcar?

Snapchat Ne Kadar İnternet Harcar
  • 1 hikaye izleme: ortalama 1 MB
  • 1 video hikaye izleme: ortalama 5-10 MB
  • hikaye paylaşma: ortalama 1 MB
  • Mesajlaşma: toplam 5.000 kelimelik mesajlar ortalama 1 MB harcar

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın