Snapchat, Donald Trump’a Yaptırım Uyguladı

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Snapchat, ABD Başkanı Donald Trump'ın sözleri sebebiyle platform içi yaptırım uyguladı.
 Snapchat, Donald Trump’a Yaptırım Uyguladı

Hikaye özelliğini ortaya çıkaran ve diğer tüm platformlara eklenmesini sağlayan sosyal medya platformu olarak bilinen Snapchat, ABD Başkanı Donald Trump‘ın protestoculara karşı kullandığı sözlerden dolayı yaptırım uyguladı. Snapchat üzerinde 1,5 milyon takipçisi bulunan ve platformu aktif olarak kullanan Donald Trump, artık platformu kısıtlı bir şekilde kullanacak.

Geçtiğimiz zamanlarda Twitter‘dan yaptığı “yağma başlarsa ateş etme başlar” sözleriyle dikkat çeken ABD Başkanı Donald Trump, büyük bir tepki ile karşılaşmış ve milyonlarca kişi tarafından eleştirilmişti. Twitter ise Trump’ın bu sözlerini “şiddete teşvik ettiği” sebebiyle kısıtlamıştı. Facebook ise Twitter’a karşı çıkarak “ifade özgürlüğü“nü savunmuş ve Trump’ın Facebook’taki bu tür paylaşımlarına izin vermişti.

Facebook, Donald Trump’a karşı sessiz kalmasıyla eleştirilirken, çalışanlar da işinden istifa etmeye başlamıştı.

İlgili Haberler:

Snapchat, Donald Trump'a Yaptırım Uyguladı

Twitter ise Donald Trump karşısında sessiz kalmayan tek platform olmadı. Snapchat, Donald Trump’ın sözleri karşısında sessiz kalmayarak platform içerisinde yaptırım uyguladı. Snapchat ekibi, ABD Başkanı Donald Trump hakkında şu açıklamaları yaparak kısıtlama uyguladı; “Şu andan itibaren Başkan Donald Trump’ın profili Snapchat’in keşfet sekmesinde yer almayacak. Irksal şiddete ve ayrımcılığa yol açan sesleri yükseltmeyeceğiz. Şiddet, ayrımcılık ve adaletsizliğin toplumumuzda yeri yoktur. ABD’de barış, sevgi, eşitlik ve adalet arayan herkes ile birlikteyiz.

İlgili İçerik  Donald Trump: Test Yapmazsak, Daha Az Vaka Olur

Donald Trump, Snapchat’in yaptığı yaptırım ile birlikte uygulamaya bir daha reklam veremeyecek. Ayrıca keşfet kısmında da görünmeyecek. Donald Trump, uzun bir süredir Snapchat’te reklam vererek 1,5 milyondan fazla takipçiye ulaşmıştı. Seçim kampanyalarını bu tü platformlar üzerinden yapan ABD Başkanı Trump’ın işi oldukça zor gibi görünüyor

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın