Sıtma İlacının Corona’yı Yendiğini Öne Süren Profesör, Ölümle Tehdit Edildi

 Sıtma İlacının Corona’yı Yendiğini Öne Süren Profesör, Ölümle Tehdit Edildi

Tüm dünya genelinde tehlike saçarak 23,714 kişinin ölümüne sebep olan Corona virüsü‘ne karşı, sıtma tedavisi için kullanılan Hidroksiklorokin (Plaquenil) ilacının işe yaradığını keşfeden Profesör Didier Raoult‘un bilinmeyen kişiler tarafından ölümle tehdit edildiği belirtildi.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü Tüm Haberler

Dünya genelinde 530 bin kişiye bulaşan corona virüsü, geçtiğimiz yılın Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıksa da durum Çin’de çok iyi bir şekilde kontrol altına alındı. Böylelikle virüs Çin’de kontrol altına alınsa da İtalya, ABD, İspanya gibi ülkelerde durum her geçen gün daha kötüye gidiyor. Etkin vaka sayısında Çin’i geride bırakan İtalya, ABD, İspanya gibi ülkelerde son günlerde ölüm oranları da oldukça yükseldi.

Durum böyleyken bir çok ülkeden bir çok bilim insanı ve profesör virüs hakkında araştırmalar yaparak virüsün önüne geçebilecek olan ilacı bulmak için çalışmalara başladı. Bu profesörlerden biri olan Didier Raoult, sivrisinek sokması ile insandan insana da bulaşabilen sıtma hastalığı için kullanılan Hidroksiklorokin (Plaquenil) ilacının corona virüsüne karşı da işe yaradığını bildirmişti. Testlerin %75’inin olumlu sonuç verdiğini bildiren profesör, birkaç saat sonra garip bir şekilde bilinmeyen kişilerden tehdit telefonları aldı.

İlgili İçerik  Rusya Büyükelçisi: Corona Aşısı Bulundu, Testler Olumlu

Fransız basınının aktardığı haberlere göre Profesör Didier Raoult’u arayan bilinmeyen şahıslar, “Yarın saat 14-00’e kadar bu saçmalıkları dile getirmeye son vermezsen, olacakları göreceksin” şeklinde tehdit ettiler. Açıklamalara göre Profesör’ü bu şekilde tehdit eden şahıslara karşı ‘kamu hizmeti yürütenleri öldürmekle tehdit etmek ve gözdağı vermek’ suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Corona virüsü ile ilgli tüm güncel gelişmeleri “kitle.net” web sitemizden öğrenebilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (27.03.2020 – 14:30)


İtalya, Coronavirüs'e Karşı Drone ile Sokakları Denetleyecek

  1. Bulaştığı Toplam Kişi: 529.614
  2. Etkin Vaka: 384.446
  3. Hayatını Kaybedenler: 23.714
  4. Kurtarılan Kişi: 121.454
  5. Türkiye: 3.528 etkin vaka – 75 ölüm
  6. İtalya: 62.013 etkin vaka – 8.215 ölüm
  7. Çin: 3.947 etkin vaka – 3.287 ölüm
  8. ABD: 80.480 etkin vaka – 1.201 ölüm
  9. İspanya: 45.037 etkin vaka – 4.145 ölüm

Bir önceki yazımız olan Kendine Hayran Bırakan Unutulmaz Yabancı Dizi Müzikleri başlıklı makalemizde Dizi, Dizi Müzikleri ve Unutulmaz Dizi Müzikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın