Singapur: İstanbul’dan Gelen Yolcuda Coronavirüs Tespit Edildi

 Singapur: İstanbul’dan Gelen Yolcuda Coronavirüs Tespit Edildi

Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsü, açıklamalara göre Türkiye’ye de girmiş olabilir. Singapur Ulaştırma Bakanlığı, İstanbul – Singapur arası uçuş yapan bir THY uçağında Corona Virüslü kişi tespit edildiğini söyledi.


İlginizi Çekebilir: İran’da Corona Virüsü Vakası 3 Günde 7 Kat Arttı

Dünya genelinde 95 bin’den fazla kişiye bulaşarak 3.200’den fazla kişinin ölümüne sebep olan Corona Virüsü, Singapur Ulaştırma Bakanlığının açıklamalarına göre Türkiye’ye de girmiş olabilir. Singapur Ulaştırma Bakanlığının geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalara göre Salı günü İstanbul’dan Singapur’a giden bir TTürk Hava Yolları (THY) uçağında Corona Virüslü bir kişi tespit edildi.

Reuters’a haber veren bir yetkili, açıklamalarına yolcunun Türk olmadığını da ekledi. Yolcunun, başka bir ülkeden Singapur’a transit geçiş yaptığı belirtildi. İstanbul’dan Singapur’a transit geçiş yapan yolcunun bulunduğu uçakta 140’dan fazla da yolcu bulunuyordu. Corona virüsü tespit edilen yolcu ile birlikte diğer tüm yolcular da 14 günlük karantina altına alındı.

Ayrıca yapılan diğer açıklamalara göre uçuş ekibi de Corona Virüsü tespit edilen yolcu ile yakın temasta bulundu ve bu yüzden uçuş ekibi de karantinaya alındı. Singapur’a hareket eden THY uçağı ise boş olarak Türkiye’ye geri getirildi.

İlgili İçerik  Dünyanın En Güzel Arabası: 1958 Model Ferrari 335 S Spyder

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel gelişmeleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, son durum bilgisine hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (05.03.2020)


İran'da Coronavirüs'ten 43 Kişi Hayatını Kaybetti
  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 95.748
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 3.286
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 53.423

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın