Connect with us


Dünya'dan Haberler

Covid-19 Yaramadı: Singapur Havayollarından “Uçmayan Uçak” Bileti

Havayolu şirketlerinin koronavirüs sebebiyle çok zor bir durumda kalması, dünya çapındaki havayolu şirketlerinin yaratıcılığını da ortaya koydu. Singapur Havayolları, uçmayan uçak hizmetine başladı!

Zaman:

Tarih:

Havayolu Şirketleri, Uçakları Restorana Çevirmeye Başladı

Koronavirüs salgını sebebiyle çok büyük bir darbe alan havayolu şirketleri, adeta çöküşün eşiğine geldi diyebiliriz. Koronavirüs sürecinde uçuşlarını sürdüremeyen havayolu şirketleri, uçaklarını yurt dışına uçuramamış ve büyük zararlar etmişti. Bazı havayolu şirketleri haberimizde de aktardığımız gibi kendi ülkelerinde uçuşlar düzenlemiş, hiçbir yere gitmeyen uçak biletleri satmaya başlamıştı.

Bu süreçte havayolu şirketleri oldukça ilginç yollara başvururken, hiçbir yere gitmeyen uçak biletleri de tabii ki dikkat çekmişti. Aslında hiçbir yere gitmeyen uçak oldukça garip gelse ve biletlerin satmayacağı düşünse de, Qantas Havayolu şirketinin hiçbir yere gitmeyen uçak bileti anında tükenmişti. Hatta Qantas Havayolu şirketinin tarihindeki en hızlı satan biletler, hiçbir yere gitmeyen uçak bileti olmuştu.

Bununla birlikte birçok havayolu şirketi kendi ülkesi içerisinde yolcu uçaklarını gezi amacıyla kullanmaya başlamış ve yolcuları hiçbir yere gitmeyen uçak ile taşımaya başlamıştı. Bu uçaklar başladığı noktaya geri dönen, ülke içerisinde gezen uçaklardı. Şimdi ise başka bir şirket bu süreç için ilginç bir adım attı. Koronavirüs sürecinde uçuşlarını durdurmak zorunda kalan Singapur Havayolları, Airbus A380 uçağını uçurmadan olduğu yerde uçuyormuş gibi hizmet vermeye karar verdi.

Airbus A380 | Uçmayan Uçak Hizmeti

Covid-19 Yaramadı: Singapur Havayollarından "Uçmayan Uçak" Bileti Havayolu şirketlerinin koronavirüs sebebiyle çok zor bir durumda kalması, dünya çapındaki havayolu şirketlerinin yaratıcılığını da ortaya koydu. Singapur Havayolları, uçmayan uçak hizmetine başladı!

19 adet Airbus A380 uçağı bulunan Singapur Havayolları, 1 uçağını restorana dönüştürdü ve dileyen kişilere burada hizmet vermeye başladı. Kişilere havayolu menüsünü deneyimleme şansı sunan Airbus A380 restoranı, oldukça farklı bir konsept ile müşterilerine hizmet verecek. Konuklarına yemek sırasında film izleme gibi imkanları da sunan Singapur Havayolları, normal uçuşta olan hizmetleri de verecek.

Benzer içerik:  2020 Yılının 3. Çeyreğinde, Bilgisayar Satışlarında Son 10 Yılın Rekoru Kırıldı

Konuklar, normal bir uçuşta olan tüm hizmetlerden faydalanacak. Yani kısaca, buraya konuk olmak isteyen kişiler “uçmayan uçak” bileti almış olacak. Konuklar uçaklarına geçerken eşantiyon çantası gibi hizmetlerden de faydalanacak. Normal uçuşta neler varsa hepsi bu uçakta olacak, fakat uçak uçmayacak. Anlaşılan koronavirüs, havayolu şirketlerinin yaratıcılığını da ortaya koyacak gibi. Bakalım ilerleyen zamanlarda hiçbir yere gitmeyen uçak ve uçmayan uçak gibi daha farklı neler göreceğiz…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir