Leonardo DiCaprio’nun Inception İtirafı: Filmi Ben de Anlamadım

Leonardo DiCaprio'nun Inception İtirafı: Filmi Ben de Anlamadım
  • 933 okunma

2010 yılında, yani tam 10 yıl önce gösterime giren Inception filmi Bilim-Kurgu kategorisinde yıllarca en çok konuşulanlar arasında yer aldı. Filmin en çok konuşulanlar arasında yıllarca kalmasının sebeplerinden biri ise şüphesiz sonu oldu. Filmin sonunda binlerce kişinin aklında aynı soru cevapsız kaldı, “Peki bu son gerçek mi, yoksa rüya mı?“.

Bu Filmleri Mutlaka İzleyin: En İyi 12 Bilim Kurgu Filmi

Sizler için gelmiş geçmiş en iyi ve en farklı 12 bilim kurgu filmini derledik. Listemizdeki her bir film özenle belirlenmiştir. Her birini...

Bu soru, filmin gösterime girişinden 10 yıl sonra bir podcast programında filmin başrolü olan ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio‘ya soruldu. Marc Macron‘un sunduğu podcast programında, Macron tarafından DiCaprio‘ya “Inception filmi” hakkında ne düşündüğü soruldu. DiCaprio ise Inception filmi hakkında tam 10 yıl sonra ilginç bir açıklama yaptı.

DiCaprio: Neler Oldu? Hiç Bir Fikrim Yok.

DiCaprio: Neler Oldu? Hiç Bir Fikrim Yok.
DiCaprio: Neler Oldu? Hiç Bir Fikrim Yok.

Oscarlı ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio, yaptığı açıklamada şunları belirtti;

“Neler Oldu? Hiç bir fikrim yok. Bazen sadece oynadığın karaktere odaklanırsın dostum. Aslında konuyla alakalı birisi sayılırdım, fakat işler Christopher Nolan’ın aklındakilere ve bunların nasıl birleştiğine gelince işler karışıyor. Herkes devamlı olarak bu bulmacayı çözmeye uğraşıyordu. Sanırım filmin sonu izleyen kişiye göre değişiyor”

Filmin başrol oyuncusunun bile bu şekilde açıklama yapması izleyiciler tarafından da büyük merak uyandırdı. Seyirciler, filmin gösteriminden 10 yıl sonra tekrar aynı soruyu sordu, peki filmin sonu rüya mıydı yoksa gerçek mi?

Bu sorunun kesin bir cevabı olmasa da bir çok kaynakta belirtilen bir teorisi bulunuyor.

Inception Filminin Sonu: Rüya Mı Gerçek Mi?

Inception Topaç
Inception Topaç

Filmin yıllardır merak edilen sonuna dair geçtiğimiz zamanlarda bir açıklama yapılmıştı.

Filmi izleyenlerin bildiği üzere Leonardo DiCaprio, film’de rüyada olduğunu anlamak için bir topaç kullanıyordu. Topaç eğer sonsuza dek dönüyorsa rüyada olduğunu anlıyor, dönmüyorsa gerçek olduğunu fark ediyordu. Fakat filmin sonunda topaç uzun süre dönüyor ve hafif sarsılmaya başladığında film sona eriyordu. Filmin bu sonu da herkesin aklına “rüya mı, gerçek mi?” sorusunu getirdi. İnternette bu soru hakkında binlerce teori ortaya atıldı. Fakat sonunda, film’de Cobb karakterinin kayınpederi Miles‘i canlandıran Michael Caine tarafından filmin sonu hakkında iyi bir açıklama geldi.

Michael Caine(Miles), filmin yönetmeni Christopher Nolan‘a “Neyin rüya neyin gerçek olduğunu nasıl anlayacağız?” şeklinde soru yöneltti. Nolan ise Caine‘nin bu sorusuna “Merak etme, senin olduğun her sahne gerçek.” şeklinde cevap verdi. Filmin sonuna geldiğimizde, Cobb karakteri topacı çevirdikten sonra çocuklarının yanına gidiyor ve orada Miles karakteri de görünüyordu. Yani Miles karakterini canlandıran Michael Caine‘nin bulunduğu her sahne gerçeği yansıtıyorsa filmin sonu da rüya değil gerçek demek oluyor.

Kısaca: En bilinen teoriye göre Inception Filminin Sonu Rüya Değil, Gerçek.

Reaksiyon Gönder

+10

+10

+10

+10

+10

+10

Paylaş:
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli