Connect with us


Dijital Haberler

Shroud, Twitch’e Geri Döndü: Anlık 300 Bin İzleyici

Dünyanın en ünlü dijital yayıncılarından biri olan Shroud, eski platformu olan Twitch’e geri döndü. Shroud, ilk yayınında anlık 300 bini aşkın izleyiciye ulaştı.

Zaman:

Tarih:

Yayıncı Shroud, Twitch'e Geri Döneceğini Açıkladı

Dünyanın en ünlü Twitch yayıncılarından biri olan Shroud, geçtiğimiz zamanlarda Microsoft’un yayın platformu olan Mixer‘in kurulmasıyla birlikte Twitch’i bıraktığını ve Mixer’e geçiş yaptığını duyurmuştu. Fakat Mixer’in beklendiği gibi yükselememesi ve Microsoft tarafından kapatılması, anlaşma yapılan yayıncıların da platformsuz kalmasına sebep oldu.

Mixer’den gelen teklifler sebebiyle Shroud’un yanı sıra, ünlü yayıncı Ninja gibi pek çok yayıncı da Mixer’e geçiş yapmıştı. Mixer, devasa ücretler teklif ederek yayıncıları platforma çekmeyi başarmıştı. Fakat diğer platformların Mixer’den çok daha fazla ziyaret edilmesi ve Mixer’in gereği kadar ilgi çekememesi, platforma daha fazla para harcamamak adına platformun kapanmasına sebep oldu. Geçtikleri Mixer platformu kapanan yayıncılar ise başka platformlar üzerinde yayın yapmaya devam etti.

Örneğin Twitch platformundan ayrılan Ninja, Mixer’e geçiş yapmış ve platformun kapanmasıyla birlikte buradan da YouTube’a geçmişti. Ninja, YouTube’daki ilk yayınında anlık olarak 150.000 izlenmişti. Shroud ise Mixer’e veda ederek tekrar eski platformu Twitch’e geçmeyi tercih etti. Twitch’e geçmesiyle birlikte bu kararın ne kadar doğru olduğu da ortaya çıktı. Shroud, ilk yayınında anlık olarak 300.000 izleyiciyi aşarak rekor kırdı.

Benzer içerik:  Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme ve İndirme
Shroud, Twitch'e Geri Döndü: Anlık 300 Bin İzleyici Dünyanın en ünlü dijital yayıncılarından biri olan Shroud, eski platformu olan Twitch'e geri döndü. Shroud, ilk yayınında anlık 300 bini aşkın izleyiciye ulaştı.

Dün yaptığı YouTube videosu paylaşımıyla Twitch’e döneceğini duyuran Shroud, video başlığına “Eve Dönüyorum” yazmış ve hayranlarını sevindirmişti. İlgili duyuru videosu 1,5 milyona yakın kişi tarafından izlendi. Şuan Twitch platformu üzerinde Valorant yayını yapan ünlü yayıncı Shroud, 280 Bin-300 Bin kişi arasında anlık izleyici sayısına sahip. Diğer bir yandan ünlü yayıncının Twitch kanalında 7 milyon 400 bin‘e yakın abonesi bulunuyor.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir