Seri Üretime Hazır Ekran Altı Kamera Tasarlandı

Ekran üretici şirketi Visionox, tam ekran telefonlar için en önemli etken olan "ekran altı kamera" tasarımını seri üretime hazır hale getirdi.
 Seri Üretime Hazır Ekran Altı Kamera Tasarlandı

Çin merkezli ekran üretici şirketi olan Visionox, mobil cihazlar için çok önemli bir gelişme yaşadı. Ekran altı kamera tasarımını seri üretime hazır hale getirmeyi başaran Visionox firması, bu sayede tam ekran telefon yapımında en önemli adımı tamamladı.

Bildiğiniz gibi yeni akıllı telefonlarda en önemli noktalardan biri de ekran gövde oranı. Telefonunun tasarımında en önemli etkenlerden biri olan ekranlar, Visionox’un bu tasarımı sayesinde artık daha gelişmiş bir hale gelebilir. Visionox’un tasarladığı ekran sayesinde kameralar ekran üzerinde görünmüyor.

Telefonun içerisine yerleştirilen kamera, ekranda herhangi bir yer kaplamıyor. Bu sayede ekranın maksimum boyutta olması ve ekran/gövde oranının düşürülmesi hedefleniyor. Ekran üzerinde herhangi bir kamera görünmese de, ekran altında bulunan kamera sayesinde kaliteli çekimler yapabiliyorsunuz. Şirketin geliştirdiği bu OLED ekran, son derece şeffaf malzemeler ile üretilmiş. Bu sayede kamera ekran altına yerleştirildiğinde de rahatlıkla aynı kalitede çekim yapabiliyor.

Ayrıca OPPO markası da bir süredir ekran altı kamera için çalışıyor. Fakat OPPO, seri üretim çok zor olduğundan ve görüntü kalitesi azaldığından dolayı bu kamera tasarımını gerçeğe dönüştürememişti. Visionox ise bu sorunları aşarak, gelecek’teki pek çok telefona yerleştirilebilecek olan ekran tasarımını yayınladı.

İlgili İçerik  WhatsApp Kullanıcılara Kredi Vermek İçin Çalışıyor

Oppo ve Samsung gibi pek çok dev teknoloji firmasının üzerinde durduğu ekran altı kamera teknolojisi, ilerleyen yıllarda pek çok model ile karşımıza çıkabilir. Güncel teknoloji haberleri için “kitle.net” web sitemizi ve “@kitlegram” isimli Instagram ve Twitter hesabımızı takip etmeyi unutmayın.

Bir önceki yazımız olan EBA'nın Tıklanma ve İndirme Sayıları Paylaşıldı başlıklı makalemizde EBA, Eğitim ve MEB hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın