Senatörler, Amazon’dan Depo İşçilerine Ücretli İzin İstedi

 Senatörler, Amazon’dan Depo İşçilerine Ücretli İzin İstedi

ABD‘li senatörler, corona virüsü tüm dünyada tehlike saçarken hala çalışmalara devam eden Amazon depo işçileri için Jeff Bezos‘a seslendi. Senatörler, depo işçilerine ücretli izin verilmesini ve risk ödemesi yapılmasını istedi.


Benzer Haber: Amazon, Corona Virüsü Sebebiyle Fiyatı Artan 1 Milyon’dan Fazla Ürünü Platformdan Kaldırdı

ABD’li 4 Senatör Cory Booker, Bernie Sanders, Bob Menendez ve Sherrod Brow tarafından imzalanan mektupta, dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’dan istekte bulunuldu. Senatörler, tüm dünyaya tehlike saçan corona vrüsü ülkede aktif bir halde tehlike saçarken hala çalışmalarına devam eden depo işçileri talepte bulundu. Talepte, Amazon depo işçilerine ücretli izin verilmesi ve risk ödemesi yapılması istendi.

Senatörler bu mektubu yazma kararını, New York’da bir teslimat işçisinin Corona virüsü testinin pozitif çıkmasının ardından aldı.

Senatörler, mektupta şunları belirtti;

Amazon’un işçilerinin güvenliğini sağlayamaması, yalnızca şirket çalışanlarını değil, bütün ülkeyi riske atar.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Amazon sözcüsü, işçiler için her türlü önlemin alındığını ve mesafelerin korunduğunu belirtti. Ayrıca açıklamalara göre Amazon depo işçileri de uzun süredir ücretli izine çıkmak istiyor.

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel haberleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, son durum bilgisine hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerik  Corona Virüsü Son 1 Günde 430 Kişinin Ölümüne Sebep Oldu

Corona Virüsü Son Durum (21.03.2020 – 14:30)


Çin, Tamamıyla Coronavirüsten Arındırıldı

  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 278.472
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 11.554
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun, Kongo, Türkiye, Somali, Papua Yeni Gine, Zambiya, Çad, Liberya, Saint Lucia, El Salvador, Madagaskar, Orta Afrika Cumhuriyeti, Bahamalar, Gabon, Guyana, Barbados, Seyşeller, Kenya, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Monako, Jersey, Guatemala, Maldivler, Fildişi Sahilleri, Jamaika, Küba, Kosova, Bolivya, Bangladeş, Özbekistan, Venezuela, Senegal, Malta
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 92.906
  5. Türkiye: 661 vaka – 9 ölüm
  6. İtalya: 47.021 vaka – 4.032 ölüm
  7. Çin: 0 yeni vaka – 6.569 etkin vaka (son 72 saat – 18.03.2020-21.03.2020)

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın