Savcılık, Aşk 101 Dizisi Hakkında Kararı Açıkladı

 Savcılık, Aşk 101 Dizisi Hakkında Kararı Açıkladı

Geçtiğimiz zamanlarda hakkında bir çok iddia ortaya atılan ve gençleri eşcinselliğe sürüklemekle suçlanan gençlik dizisi Aşk 101, nihayet savcılık kararını aldı. Savcılık; “Kişiler hür iradesiyle izliyor, soruşturmaya gerek yokaçıklamasında bulundu.


İlginizi Çekebilir: Aşk 101 Konusu ve Detayları

Netflix’in geçtiğimiz yılın son aylarında çektiği orjinal yapım gençlik dizisi Aşk 101, “bazı” gazetelerin haberleri sebebiyle oldukça çok iddia ile karşı karşıya kalmıştı. Dizide eşcinsel karakterler olduğu öne sürülmüş, ardından diziyi protesto eden bir çok paylaşım yapılmıştı. Sosyal medyada da yayılan bu iddiaya karşı Netflix, dizide böyle bir şey olmadığını ve yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığını söylemişti. Ardından geçtiğimiz zamanlarda dizi yayınlandı.

Dizide gerçekten eşcinselliğe yönelik herhangi bir şey bulunmuyordu. Fakat diziye yönelik “sahte” suçlamalar ortaya atan bazı gazeteler, suçlamalarını başka tarafa yöneltti. Yanlış iddia sebebiyle özür dilemeyen sözde gazeteciler, bu sefer dizinin bazı sahnelerinden şikayetçi oldu. Geçtiğimiz zamanlarda savcılığa giden konu, nihayet sonuç buldu. Herhangi bir dayanağı olmadan atılan suçlamalar, dünya üzerinde yüzlerce benzeri bulunan Aşk 101 dizisi hakkında engel kararı çıkartamadı.

İlgili İçerik  Netlfix, 2020'de Yayınlanacak Türk Dizi ve Filmlerini Tanıttı
Savcılık, Aşk 101 Dizisi Hakkında Kararı Açıkladı

Savcılık bugün aldığı karar ile insanların bu diziyi hür iradesiyle izlediğini, herhangi bir soruşturmaya gerek olmadığını belirtti. Zaten savcılığa giden şikayetler, dizi ile hiçbir ilgisi olmayan, diziyi henüz izlememiş kişiler tarafından ortaya atılıyor. Aşk 101, Netflix üzerinden ücretli üyelik ile izlenebiliyor. Netflix’de 18 yaş üstü her içeriğe ulaşabilirken, 18 yaş altı için çocuk kilidi bulunuyor. Çocuklar uygunsuz içeriğe bu sayede ulaşamıyor.

Şuan için Netflix’in, veya herhangi bir Netflix içeriğinin engellenmesi için bir sebep bulunmuyor. Fakat saldırgan kişilerin Netflix’e karşı iddiaları kesilecek gibi durmuyor. Aşk 101 dizisinde bazı uygunsuz sahneler yer alsa da, bunlar özendirici olarak gösterilmiyor, veya 18 yaş altına izletilmiyor.

Dilerseniz aşağıdan Aşk 101 fragmanını izleyebilir, Aşk 101 konusu hakkında yazdığımız makaleye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz…

Aşk 101 Fragman


Bir önceki yazımız olan En Marjinal & Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi başlıklı makalemizde En Marjinal Fantastik Diziler, Fantastik Diziler ve Fantastik Gençlik Dİzileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın