Connect with us


Dünya'dan Haberler

Saudi Aramco, 2 Trilyon Dolarlık Değerlemeyle Apple’ı Yeniden Geçti

Dünyanın en büyük 2 şirketi olan Saudi Aramco ve Apple arasında rekabet sürüyor. Saudi Aramco, 2 Trilyon dolarlık piyasa değerini aşarak tekrar en değerli şirket oldu.

Zaman:

Tarih:

Saudi Aramco, 2 Trilyon Dolarlık Değerlemeyle Apple'ı Yeniden Geçti Dünyanın en büyük 2 şirketi olan Saudi Aramco ve Apple arasında rekabet sürüyor. Saudi Aramco, 2 Trilyon dolarlık piyasa değerini aşarak tekrar en değerli şirket oldu.

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Saudi Aramco ve Apple, son yıllarda çok büyük bir rekabet içerisinde. Özellikle teknoloji devi Apple bu yarışta daha önde olsa da, zaman zaman Saudi Aramco bu yarışta öne geçiyor. Suudi Arabistan’ın ulusal petrol ve doğalgaz dağıtım şirketi olan Saudi Aramco, veya resmi adıyla Saudi Arabian Oil Company, son günlerde yaşadığı piyasa değeri artışından sonra tekrardan dünyanın en değerli şirketi olmayı başardı.

Haberimizde aktardığımız gibi dünyanın en değerli teknoloji şirketi ve markası olan Apple, geçtiğimiz günlerde 2 trilyon dolarlık piyasa değerini geride bırakmış ve dünyanın en değerli şirketi olmuştu. Dünyanın 2 trilyon dolara ulaşan ilk şirketi olan Apple, diğer şirketlere büyük bir fark atarak piyasada zirveye yerleşmişti.

Fakat 2 trilyon dolarlık piyasa değerinin aşılmasından birkaç gün sonra tekrardan düşüşe geçen Apple, Saudi Aramco ile baş başa rekabete girdi. Ardından Apple düşüş yaşarken Saudi Aramco’nun yükselmesi de Saudi Aramco’nun tekrardan dünyanın en değerli şirketi olmasını sağladı. Suudi Arabistan’ın petrol ve doğalgaz şirketi olan Saudi Aramco’nun Apple ile yarışı, ilerleyen günlerde daha da kızışacak gibi görünüyor.

Benzer içerik:  Apple, Powerbeats 2 Kulaklığının Tasarım Hatası Sebebiyle 9,75 Milyon Dolar Ödeyecek

Saudi Aramco 2 Trilyon Dolarlık Değerlemeye Ulaştı

Saudi Aramco, 2 Trilyon Dolarlık Değerlemeyle Apple'ı Yeniden Geçti Dünyanın en büyük 2 şirketi olan Saudi Aramco ve Apple arasında rekabet sürüyor. Saudi Aramco, 2 Trilyon dolarlık piyasa değerini aşarak tekrar en değerli şirket oldu.

Apple ile çok farklı şirketler olsalar da dünyanın en değerli şirketlerinden biri olarak Apple ile başa baş rekabet eden Saudi Aramco, Apple’ın düşüş yaşadığı sırada yükselerek 2 trilyon dolarlık piyasa değerini aştı. Bu sefer Apple 2 trilyon doların altına gerilerken, Saudi Aramco 2 trilyon dolara çıktı ve 2 trilyon dolarlık değeri aşan tek şirket olarak şuanda zirveye yerleşti. 2 şirket arasındaki bu piyasa değeri rekabetinin ilerleyen yıllarda nasıl şekilleneceğini hep birlikte göreceğiz…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir