Connect with us


Teknoloji Haberleri

Samsung’dan Apple’a Gönderme: “Bazıları 5G ile Yeni Tanışmış”

Güney Kore merkezli dev teknoloji şirketi Samsung, Apple’a gönderme yaparak “Bazıları 5G ile yeni tanışmış, biz bir süredir arkadaşız.” açıklamasında bulundu.

Zaman:

Tarih:

Samsung'dan Apple'a Gönderme: "Bazıları 5G ile Yeni Tanışmış" Güney Kore merkezli dev teknoloji şirketi Samsung, Apple'a gönderme yaparak "Bazıları 5G ile yeni tanışmış, biz bir süredir arkadaşız." açıklamasında bulundu.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan ve akıllı telefon pazarında en büyük 2 rakip haline gelen Apple ve Samsung, son yıllarda ürettikleri akıllı telefon modelleriyle birbirlerine çok büyük rakip olarak çıkıyor. Samsung tarafında onlarca telefon modeli karşımıza çıkarken, Apple da her sene yeni iPhone serilerini karşımıza çıkarmaya devam ediyor.

Bu yılın iPhone 12 serisini dün düzenlediği “High Speed” adlı etkinlikte tanıtan Apple, 5G teknolojisini nihayet yeni akıllı telefon modellerinde kullanmıştı. Cihazlarının 5G destekli olması sebebiyle High Speed, yani Yüksek Hız olarak adlandırılan etkinlikte 4 adet yeni iPhone modeli tanıtılmış, modellerin hepsinde 5G desteği konumlandırılmıştı. iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max olarak karşımıza çıkan 4 farklı model, Apple’ın ilk 5G destekli akıllı telefon modelleri olmuştu.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung ise uzun bir süredir 5G destekli akıllı telefon modellerini piyasaya sürüyordu. Yani aslında Samsung, 5G özellikli akıllı telefon pazarına çoktan girmişti. Fakat Apple’ın 5G özellikli akıllı telefon modelini ilk kez üretmesi, Samsung’un da dikkatini çekti. Samsung, akıllı telefon modellerinde ilk kez 5G kullanan Apple’a karşı sosyal medyadan bir göndermede bulundu. İşte o göndermeli paylaşım…

Benzer içerik:  Covid-19 ile İlişkilendirilen 5G Kulelerinin Yakıldığı İngiltere'de Sosyal Medya Düzenlemesi Geliyor

“Birileri 5G ile Yeni Tanışmış”

Samsung'dan Apple'a Gönderme: "Bazıları 5G ile Yeni Tanışmış" Güney Kore merkezli dev teknoloji şirketi Samsung, Apple'a gönderme yaparak "Bazıları 5G ile yeni tanışmış, biz bir süredir arkadaşız." açıklamasında bulundu.

Samsung, hemen yukarıda gördüğünüz göndermeli paylaşımda “Birileri hıza şimdi merhaba diyor, biz bir süredir arkadaşız. Galaxy 5G cihazınızı şimdi alın.” ifadelerine yer verdi. Apple’ın ilk kez 5G destekli akıllı telefon üretmesine karşın önceden ürettiği 5G destekli Samsung Galaxy cihazlarının fotoğrafını yayınlayan Samsung, bu paylaşımıyla sosyal medyada oldukça dikkat çekti.

Teknoloji devleri arasında ara sıra böyle paylaşımlar yapılsa da, tabii ki bunlar işin esprisi diyebiliriz. Çünkü dünya çapında pek çok şirketin sosyal medya hesapları üzerinde artık bu tür göndermeli paylaşımları sık sık görüyoruz. Yani bunlar, bu işin tuzu biberi diyebiliriz. Diğer bir yandan Apple tarafından da bu paylaşım karşısında herhangi bir paylaşım şuan için yapılmadı.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir