Samsung, Telefonlarda Reklam Yayınlayabilir

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Samsung'un, yeni güncelleme ile telefonlarda reklam yayınlayacağı iddia ediliyor.
 Samsung, Telefonlarda Reklam Yayınlayabilir

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un ürettiği telefonlar için oldukça ilginç ve tepki çeken bir iddia ortaya atıldı. Samsung’un uzun zamandır üzerinde çalıştığı One UI 2.5 arayüzünün bazı yeni fotoğrafları ortaya çıktı. One UI 2.5’e ait olduğu öne sürülen ekran görüntülerinde çok ilginç bir özellik de yer aldı.

Bu özelliğe göre Samsung cihazlara gelecek olan One UI 2.5 güncellemesine göre cihazlarda reklamlar yayınlanacak. Bir çok kişinin Samsung’a tepki vermesine sebep olan reklam güncellemesi, daha önce Xiaomi’de de yapılmıştı. Bu sebeple Samsung’un yeni arayüzü ile reklam yayınlaması da olası bir durum. 1 ay sonra, yani Ağustos ayında “Galaxy Unpacked” etkinliğinde tanıtılacak olan One UI 2.5 arayüzü hakkında ortaya atılan görseller şaşırtıcı.

Gelen görsellerde One UI 2.5 arayüzü hakkında detaylı bilgi bulunmasa da, cihazın ekran kilidi bölümü açıkça görünüyor. Burada dikkat çeken şey ise ekranın ortasını kaplayan “reklam” oluyor. Yayınlanan ekran görüntüsüne göre samsung’un kilit ekranının ortasında bir hamburger reklamı yer alıyor. Ayrıca bununla da sınırlı değil. Bir de ekranın alt kısmında reklamı kapatmanız için sayaç yer alıyor.

Samsung, Telefonlarda Reklam Çıkarabilir

Yayınlanan ekran görüntüsüne göre reklam çıkmasının dışında büyük bir sorun daha bulunuyor. Samsung cihazlarının ekran kilidi bölümünde yayınlanan reklam yüzüdnen ekran kilidinizi 15 saniye açamıyorsunuz. Yani telefonunuzu kullanabilmek için ekran kilidi bölümünde 15 saniye beklemeniz gerekiyor.

İlgili İçerik  Samsung Galaxy S20 Ultra 108 MP Kamera ve 1.5 TB Depolama ile Gelebilir

Henüz bu reklam güncellemesinin gelip gelmeyeceği hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor fakat güncelleme gelmeden kullanıcılar büyük tepkiler göstermeye başladı bile. Bu sebeple Samsung’un böyle bir adım atması beklenmiyor. Fakat geçmişte Xiaomi’nin bu güncellemeyi getirmiş olması, Samsung’un veya diğer şirketlerin de getirebileceğini gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın