Samsung, Salgına Özel Virüs Karşıtı Telefon Kılıfı Tasarladı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Samsung, corona virüsü zamanlarına özel virüse karşı etkili bir akıllı telefon kılıfı geliştirdi.
 Samsung, Salgına Özel Virüs Karşıtı Telefon Kılıfı Tasarladı

Corona virüsünün tüm dünyayı sarmasıyla birlikte bir çok insan kendini eve kapatmak zorunda kaldı. Teknoloji şirketleri ise corona virüsü zamanlarına özel insanları korumaya yönelik pek çok özel ürün üzerinde çalışmalara başladı. Pek çok şirket virüse karşı ürünler geliştirirken, Samsung da bu şirketler arasında katıldı.

Samsung’un yakın bir zamanda aldığı patente göre şirket, corona virüsü zamanlarında oldukça yararlı olabilecek bir telefon kılıfı üstünde çalışıyor. Ortaya çıkan patente göre Samsung, yakın bir zamanda antimikrobiyal kaplamalı bir telefon kılıfı ile karşımıza çıkacak. Corona virüsü dönemlerinde oldukça tehlikeli hale gelen akıllı telefonlar, Samsung’un üreteceği yeni virüs karşıtı telefon kılıfları sayesinde daha güvenli hale gelecek.

Bildiğiniz gibi uzmanlar, telefonları kulağa götürmenin veya sürekli başka şeylere el sürerek ardından telefonları tutmanın sağlık açısından oldukça tehlikeli olduğunu söylüyor. Samsung da bu uyarıları dikkate alarak fırsata çevirmek istemiş olabilir. 30 Haziran 2020 tarihinde Samsung tarafından alınan bir patente “Antimikrobiyal Kaplama” ismi verildi.

İlgili İçerik  Huawei, Virüs Döneminde Samsung'u Geride Bıraktı
Samsung, Salgına Özel Virüs Karşıtı Telefon Kılıfı Tasarladı

Virüs ve mikrop tutmayan özel bir yüzeye sahip olacak olan Samsung antimikrobiyal kaplamalı kılıflar, bu sayede salgın süresince akıllı telefonunuzdaki tehlikeyi minimuma indirmiş olacak. Ortaya çıkan bilgilere göre Samsung, bir çok ülkede 25 Haziran 2020 tarihinde bu patentin başvurusunu yaptı. Yani ilerleyen zamanlarda ilgili antimikrobiyal akıllı telefon kılıfları ülkemize de gelebilir. Konu ile ilgili gelişmeleri hep birlikte göreceğiz. “kitle.net” web sitemizi takip ederek gelişmelerden haberdar olabilir, veya güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın