Connect with us


Dünya'dan Haberler

Samsung, Güney Kore’de Covid-19 Test Merkezi Kuruyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung, Güney Kore’de covid-19 testleri yapabilmek adına test merkezi açma çalışmalarına başladı.

Zaman:

Tarih:

Samsung, Güney Kore'de Covid-19 Test Merkezi Kuruyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung, şirket için oldukça önemli bir karar aldı. Güney Kore merkezli dünyanın en çok satan akıllı telefon markası olarak karşımıza çıkan Samsung, geçtiğimiz 2019 yılının son aylarında Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkarak kısa sürede tüm dünyaya yayılan covid-19 virüsüne karşı yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekliyor.

Daha önce covid-19’a karşı birçok çalışma gerçekleştiren Samsung, covid-19 virüsünü yüzeyinde tutmayan ve virüslerden kolaylıkla arınabilen bir telefon kılıfı da üretmişti. Şirket her ne kadar covid-19 sürecinde pek çok fabrikasını kapatmak zorunda kalsa da, virüse karşı savaşmaya ve çalışmalarını sürdürmeye devam etti. Bu süreçte bazı fabrikalarında çalışmalara devam eden Samsung, bazı çalışanların covid-19 testinin pozitif çıkması sebebiyle yeni bir karar aldı.

Samsung, covid-19 önlemleri kapsamında Güney Kore‘nin Hwaseong şehrindeki fabrikasına bir test merkezi kurdu. Bu merkez sayesinde şirket çalışanları kolaylıkla covid-19 testlerini yaptırabilecek ve süreç oldukça hızlandırılmış olacak. “Dünyanın, covid-19 özel test merkezine sahip olan ilk şirketi” ünvanına da kavuşan Samsung, bu merkezde covid-19’a karşı daha geniş önlemler alacak ve çalışanlarının covid-19 testlerini yapacak.

Benzer içerik:  Facebook, Yüz Verilerini Toplayan Clearview Şirketini Uyardı
Samsung, Güney Kore'de Covid-19 Test Merkezi Kuruyor Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung, Güney Kore'de covid-19 testleri yapabilmek adına test merkezi açma çalışmalarına başladı.

6 tıp uzmanı ile çalışanların sağlığının kontrol edileceği bu test merkezinde sadece çalışanların testleri de yapılmayacak. Açıklamalara göre bu test merkezinde şehir sakinlerinin de covid-19 testleri yapılabilecek. Diğer bir yandan ülkenin en büyük şirketlerinden olan Samsung’un daha fazla bölgede covid-19 test merkezi açmayı planladığı belirtiliyor.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir