Samsung, 600 Megapiksel’lik Kamera Üzerinde Çalışıyor

 Samsung, 600 Megapiksel’lik Kamera Üzerinde Çalışıyor

Resmi internet sitesinde yapılan açıklamalara göre Samsung, insan gözüne rakip olacak 600 megapiksellik bir kamera sensörü geliştirebilmek için çalışıyor.


İlginizi Çekebilir: Escobar Fold 1 Özellikleri ve Fiyatı

Güney Kore merkezli dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung, çok farklı bir kamera sensörü üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı. Samsung’un sensör bölümü başkanı Yongin Park, insan gözünün 500 megapiksel netliğinde gördüğünü belirtirken, bundan da net olan 600 megapiksellik bir kamera geliştirmek için çalıştıklarını söyledi.

Geçtiğimiz zamanlarda 100x zoom ve 108 MP özellikli telefonu Samsung S20’yi tanıtan Samsung, şimdi de bunun çok daha üzerine çıkan bir proje üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz yıl 64 megapiksel kameraya sahip bir telefonu piyasaya sürerken bu yıl çıtayı 108 megapiksele yükselten Samsung, bunun yaklaşık 6 kat üstüne çıkacak 600 MP’lik bir kamerayı kullanıcılara sunmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yongin Park‘ın Samsung’un resmi internet sitesinde kaleme aldığı yazıya göre insan gözü 450 ile 750 nanometre arasındaki dalgaları algılayabilirken, Samsung’un 600 megapiksellik yeni tasarlanacak olan kamerası bunun ötesindeki dalgaları da algılayabilecek. Yani insan gözünün bile algılayamayacağı dalgalar, ve insan gözünün bile göremeyeceği kadar net fotoğraflar bu sensörler ile çekilebilecek.

İlgili İçerik  Galaxy M41, Canavar Bataryası ile Ortaya Çıktı
Samsung, 600 Megapiksel'lik Kamera Üzerinde Çalışıyor

Açıklamalara göre bu kameralar sadece telefonlar için kullanılmayacak. Kapalı kapılar ardında çalışmalarını sürdüren ve inanılmaz bir teknolojiyi bizlere sunmak isteyen şirket, 600 megapiksellik bu kamerayı otonom araçlar ve dronelarda da kullanmayı planlıyor. Samsung, şuan en yüksek megapiksel değerine sahip akıllı telefonu yine elinde bulunduruyor. Samsung Galaxy S20, 108 megapiksellik kamerasıyla piyasada zirveye yerleşmeyi başarmış durumda. Ayrıca Samsung’un bu cihazında 100x zoom özelliği de bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Facebook, Yeni Oyun Uygulamasını Tanıttı başlıklı makalemizde Facebook, Facebook Gaming ve Facebook Oyun hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın