Connect with us


Mobil Haberler

Samsung 2021 Hedeflerini Açıkladı: 300 Milyon Akıllı Telefon Satışı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, 2021 yılı hedeflerini açıkladı ve yıllık 300 milyon akıllı telefon satışı yapmayı hedeflediklerini belirtti.

Zaman:

Tarih:

Samsung 2021 Hedeflerini Açıkladı: 300 Milyon Satış

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Güney Kore merkezli Samsung, birçoğunuzun da bildiği gibi akıllı telefon pazarının liderlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Her yıl dünya çapında milyonlarca akıllı telefon satışı yapmayı başaran Samsung, covid-19 sebebiyle düşüş yaşasa da gelecek yıl için oldukça olumlu bakıyor. Gelecek yılda büyük bir akıllı telefon satışı beklediklerini açıklayan Samsung, 2021 yılı beklentilerini yayınladı.

Buna göre ünlü akıllı telefon ve elektronik şirketi Samsung, 2021 yılı için 300 milyonun üzerinde bir akıllı telefon satışı yapmayı hedefliyor. Samsung’un en büyük rakiplerinden biri olan Huawei’nin ABD tarafından büyük bir baskı altında bırakılması, Samsung’un da bu pazardaki yolunu oldukça açıyor. Çin merkezli teknoloji devinin akıllı telefon pazarında liderliğe yükselişini önlemek isteyen ABD, Huawei’ye çeşitli ambargolar uygulayarak şirketi köşeye sıkıştırmaya başladı.

En son çip ve satış yasakları ile Huawei’nin önünü kesen ABD, Samsung’un en büyük rakibini bu şekilde neredeyse ortadan kaldırdı. Bu sayede Samsung, 2021 yılı hedeflerini de oldukça yüksek tuttu. Huawei’nin bu pazardaki payının ABD tarafından yapılan baskı ve ambargolar sebebiyle azalması, Samsung’un 2021 hedeflerini de çok yüksek rakamlara taşıdı. Samsung, 2021 yılı için 300 milyon satış beklediğini açıklarken, bu yıl yapılan satışlara da değinildi.

Benzer içerik:  Android Telefon ve Tabletlere Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır?
Samsung 2021 Hedeflerini Açıkladı: 300 Milyon Akıllı Telefon Satışı Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, 2021 yılı hedeflerini açıkladı ve yıllık 300 milyon akıllı telefon satışı yapmayı hedeflediklerini belirtti.

2020 yılı her ne kadar oldukça olaylı geçse ve virüs dünya çapında ekonomik bir sıkıntıya yol açsa da, tüm bunlara rağmen Samsung bu yıl büyük bir satış başarısı yakalamıştı diyebiliriz. Samsung hedefi tutturamasa da, 2020 yılı için 260 milyon satış beklediğini belirtti. Diğer bir yandan 2021 yılı için ise hedefler %15 arttırılarak bu rakamlar 300 milyonlara çıktı.

Diğer bir yandan Gizmochina’da yayınlanan habere göre konuyla ilgili olan bir kaynak, “Samsung Electronics, ABD yaptırımları nedeniyle Huawei’nin akıllı telefon sevkiyatlarının önümüzdeki yıl bu yıla göre yüzde %70 oranında azalmasını bekliyor” açıklamalarında bulunuyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir