Sahte Black Friday İndirimleri İnceleme Altına Alındı

 Sahte Black Friday İndirimleri İnceleme Altına Alındı

Meraklıların heyecanla beklediği Black Friday indirimleri geçtiğimiz dönemlerde gelmeye başladı. Fakat bir çok kullanıcı fiyatların yükseltilip tekrar düşürüldüğünden şikayetçi. Gerçekten de bir çok sitede bu yöntem kullanılarak aynı fiyattan satılan ürünler sanki indirim varmış gibi yüzdelik bir indirim gösterilerek satılıyor.

Kasım aylarının vazgeçilmez indirim günlerinden olan Black Friday indirim günleri bir çok şirket ve site tarafından suistimal ediliyor. Örneğin komik bir şekilde bir sitede yapılan 50 liralık e-pin’in indirimliymiş gibi 50 liradan satılmasıyla kullanıcıları şaşırtmış ve sosyal medyada paylaşılmıştı.

Tüketiciler tarafından çok takip edilen Black Friday günleri şirketlerin de dikkatini çekmiş ve bunu bir çok sitede kötüye kullanmışlardı. Ticaret Bakanlığının dikkatini çeken bu suistimaller inceleme altına alındı ve bugün konu hakkında açıklamalar yapıldı.

Ticaret bakanlığı yaptığı açıklamada bu indirimlerin çoğunlukla gerçeği yansıtmadığını, önce fiyatın yükseltilerek tekrar indirildiğini ve indirim yapılmış gibi gösterildiğini belirtti. Bir çok firma tarafından Black Friday, Efsane Cuma gibi günlerin pazarlama stratejisi olarak kullanıldığını belirten Ticaret Bakanlığı, bu sahte indirimleri kontrol altına alacaklarını bildirdi. Bu konu hakkında tüketicilerden bir çok şikayet aldığını belirten Ticaret Bakanlığı tüketicilerin sahte siparişleri önceki-sonraki fiyatlarıyla birlikte ekran fotoğrafı atarak şikayet etmelerini istedi. Ayrıca yetkililer, bu tür indirimli ürünleri satın almadan arama motorları üzerinden araştırarak almalarını önerdi.

İlgili İçerik  Motorola Moto G8 Power Lite Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu
Sahte Black Friday İndirimleri İnceleme Altına Alındı
Sahte Black Friday İndirimleri İnceleme Altına Alındı

Tüketici Bilgi Sistemi (TÜBİS)’i kullanarak siz de bu konudaki tüm şikayetlerinizi iletebiliyorsunuz. TÜBİS’e ulaşmak için e-devlet (turkiye.gov.tr)’yi ziyaret etmeniz gerekiyor. Google Play Store veya App Store’dan E-Devlet uygulamasını indirerek de şikayet sistemine ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın