Corona Virüsü Tüm Haberler (Covid-19)

Corona Virüsü, Filipinler'de Bir Kişinin Ölümüne Sebep Oldu
  • 624 okunma

Tüm dünyada tehlike saçan Corona Virüsü ile ilgili güncel haberleri bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Sizler için bu sayfayı sürekli güncel tutarak gelişmeleri bildireceğiz.


Rusya Büyükelçisi: Corona Aşısı Bulundu, Testler Olumlu

Corona Virüsünden Nasıl Korunabiliriz?

Corona virüsünden nasıl korunabileceğinizi detaylı olarak açıkladığımız makalemize hemen yukarıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Rusya, Corona Virüsüne Karşı İlaç Geliştirdi

(28.03.2020) Gelen son dakika haberine göre Rusya Federal Biyomedikal Ajansı (FMBA), tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsünü tedavi edebilecek olan ilacı buldu. Detaylar haberimizde…

Google, Coronavirüs’e Karşı 800 Milyon Dolar Bağışlıyor

(28.03.2020) 600 bin kişiye bulaşarak tüm dünyada tehlike saçan corona virüsü, bir çok dev şirketi de harekete geçirdi. Bu şirketlerden birisi olan Googlecorona virüsüyle mücadele amacıyla 800 milyon dolardan fazla bütçe ayıracağını belirtti.

Trump, Sözünü Tutmayan General Motors’a Ateş Püskürdü

(27.03.2020) ABD Başkanı Donald Trump, Coronavirüs’e karşı 40 bin adet ventilatör (solunum cihazı) üretimi yapmaya söz veren, ardından sözünü tutmayan General Motors‘a ateş püskürdü. TrumpSavunma Üretim Yasası‘nın devreye sokulacağına da işaret etti.

Sıtma İlacının Corona’yı Yendiğini Öne Süren Profesör, Ölümle Tehdit Edildi

(27.03.2020) Tüm dünya genelinde tehlike saçarak 23,714 kişinin ölümüne sebep olan Corona virüsü‘ne karşı, sıtma tedavisi için kullanılan Hidroksiklorokin (Plaquenil) ilacının işe yaradığını keşfeden Profesör Didier Raoult‘un bilinmeyen kişiler tarafından ölümle tehdit edildiği belirtildi.

Riot Games, Coronavirus’e Karşı 1.5 Milyon Dolar Bağışlıyor

(26.03.2020) Dünyanın en çok oynanan çok oyunculu video oyunlarından biri olan League of Legends‘ın yapımcı şirketi Riot Gamescorona virüsü ile mücadele kapsamında 1,5 milyon dolar bağış yapacak.

İtalya, Coronavirüs’e Karşı Drone ile Sokakları Denetleyecek

(26.03.2020) Corona virüsünün en çok etkilediği ülke olan İtalya‘da durum her geçen gün daha kötüye gidiyor. 7.503 kişinin hayatını kaybettiği ülkede hükümet, sokağa çıkan insanları engelleyebilmek adına drone kullanmaya başlıyor.

Greta Thunberg, Coronavirüs Belirtileri Gösterdiğini Paylaştı

(25.03.2020) Son günlerin en çok konuşulan isimlerinden olan iklim aktivisti Greta Thunberg, Instagram hesabı üzerinden dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Thunberg, kendisinin ve babasının Koronavirüs belirtileri gösterdiğini belirtti.

Apple, Coronavirus Sebebiyle Tahtını Microsoft’a Kaptırdı

(24.03.2020) Corona virüsü sebebiyle ekonomideki çöküş dev şirketleri de vurdu. AppleAmazon gibi şirketler hisselerde çok büyük bir değer kaybı yaşarken Microsoft1 trilyon dolar seviyelerinde kalabilen tek şirket oldu. Böylelikle dünyanın en değerli şirketi olan Apple, tahtını Microsoft‘a kaptırdı.

Belediye, Coronavirüs’e Özel Netflix Aboneliği Hediye Edecek

(24.03.2020) Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsü, ülkemizde de büyük bir paniğe sebep oldu. Gökçeada Belediyesi, Gökçeada’da yaşayan ve Corona virüsü’ne karşı evde kalma sözü veren kişilere ücretsiz Netflix aboneliği tanımlayacağını paylaştı.

Borsalar Corona Virüsü Sebebiyle 30 Trilyon Dolar Zarara Uğradı

(23.03.2020) Corona virüsü tüm dünyayı etkisi altına alırken, piyasaları da oldukça kötü yönde etkiledi. 20 Ocak 2020‘de 89 trilyon 156 milyar dolar olan küresel borsa değeri, 59 trilyon dolar‘a kadar gerileyerek tarihi bir düşüş yaşadı. Piyasalar’da toplamda 30 trilyon dolar yok oldu.

Elon Musk, Corona Virüsüne Karşı Umursamazca Davranıyor

(22.03.2020) SpaceX ve Tesla gibi dev şirketlerin kurucusu Elon Musk, corona virüsüne karşı sergilediği umursamaz tutumdan dolayı bir çok uzman tarafından eleştiriye tutuldu.

Süper Bilgisayar Summit, Covid-19’a Karşı 77 Kimyasal Buldu

(22.03.2020) Dünyanın en büyük bilişim teknolojileri şirketi IBM‘in saniyede 200 katrilyon işlem yapabilen süper bilgisayarı SummitCorona virüsünü önleyebilecek 77 kimyasal tespit etti.

Apple, Bir Çok Ülkeye Maske Bağışında Bulunacak

(22.03.2020) Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsüne karşı bir çok önlem alıyor. Apple, virüs sebebiyle tüm mağazalarını kapatıp 15 milyon dolar bağışta bulunurken, şimdi de bir çok ülkeye maske dağıtıyor.

Apple Müşterileri, Tamire Verdiği Telefonları Geri Alamıyor

(21.03.2020) Apple, geçtiğimiz zamanlarda çalışanlarını Corona virüsünden koruyabilmek amacıyla Çin hariç tüm dünya genelindeki mağazalarını kapatmıştı. Mağazalar kapatılınca bazı Apple kullanıcıları, tamire verdikleri cihazlarını geri alamadı.

Senatörler, Amazon’dan Depo İşçilerine Ücretli İzin İstedi

(21.03.2020) ABD‘li senatörler, corona virüsü tüm dünyada tehlike saçarken hala çalışmalara devam eden Amazon depo işçileri için Jeff Bezos‘a seslendi. Senatörler, depo işçilerine ücretli izin verilmesini ve risk ödemesi yapılmasını istedi.

Çin, Neredeyse Tamamıyla Coronavirüsten Arındırıldı

(20.03.2020) Geçtiğimiz yıl Çin‘in Wuhan kentinde çıkan Corona virüsü tüm dünyaya tehlike saçarken, Çin’den çok ilginç bir haber geldiÇin hükümetinin çalışmaları sonucu ülke neredeyse tamamıyla Corona virüsten arındırıldı. Ülke’de son 48 saatte 0 yeni vaka bildirildi.

İtalya, Corona Virüsünde Çin’i Geride Bıraktı

(19.03.2020) Geçtiğimiz yılın son ayı Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü tüm dünyaya tehlike saçarken, Çin hükümeti durumu kontrol altına aldı. Virüsü kontrol altına alamayan İtalya‘da hayatını kaybeden insan sayısı 3.405‘i aşarak Çin’i geride bıraktı.

NASA Personeli Corona Virüslü Çıktı, Ofise Gitmek Yasaklandı

(18.03.2020) Corona virüsü, dünyanın en büyük uzaycılık kurumu NASA‘yı da vurdu. NASA’nın 2 personelinde corona virüsü testi pozitif çıkarken, diğer çalışanların korunması amacıyla evden çalışın çağrısı yapıldı.

Her 10 Corona Vakasından Yalnızca 1’i Tespit Edilebiliyor

(18.03.2020) Geçtiğimiz yılın sonlarında Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüsü tüm dünyaya tehlike saçmaya devam ederken bilim insanları çok ilginç bir rapor yayınladı. Raporda, her 10 corona virüsü vakasının yalnızca 1’inin tespit edilebildiği belirtildi.

Türkiye’de Corona Virüs Kaynaklı İlk Ölüm Gerçekleşti

(17.03.2020) Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsü, ülkemize girdiği günden sonra da büyük bir panik yarattı. Dün 47 vaka 0 ölüm açıklanırken, az önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalarda bugün ilk ölümün gerçekleştiği söylendi.

Facebook, Corona Virüsü Sebebiyle Zarara Uğrayan Küçük İşletmelere 100 Milyon Dolar Bağışlıyor

(17.03.2020) Dünyanın en büyük sosyal medya sitelerinden ve şirketlerinden biri olan FacebookCorona virüsü sebebiyle zarara uğrayan küçük işletmelerin zararını karşılayabilmek için 100 milyon dolar bağışladı.

Wuhan’da Son Durum: 24 Saatte Sadece 1 Yeni Vaka

(17.03.2020) Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsünün ilk çıktığı şehir olan Wuhan‘da son durum oldukça şaşırtıcı. Virüs, diğer ülkelerde çok büyük hızla yayılırken, virüsün çıktığı ilk yer olan Wuhan’da, son 24 saat içerisinde sadece 1 yeni vaka tespit edildi.

Microsoft, Corona Virüsü Canlı Takip Haritası Yayınladı

(16.03.2020) Microsoft, son zamanlarda dünya genelinde büyük bir tehlike saçan Corona virüsü canlı takip edebilmenizi sağlayacak bir harita sistemi geliştirdi. Sistem, dünya genelinde yayınlanmış resmi verileri anında işliyor ve sizlere gösterebiliyor.

Instagram, Corona Virüsü Efektlerini Platformdan Kaldırdı

(15.03.2020) Tüm dünyada tehlike saçan Corona virüsü, Instagram‘da da efektler ile karşımıza çıktı. Corona Virüsünü Tespit ve Tedavi ettiği belirtilen bazı efektler, kullanıcılara yanlış bilgi vermemesi amacıyla platformdan kaldırıldı.

Umre’den Gelen 10 Bin Kişi KYK Yurtlarında Karantinaya Alındı

(15.03.2020) Sağlık Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde Umre’den dönen 1 kişide Corona virüsü tespit edilmesinin ardından Umre‘den dönen diğer kişileri de uyarmıştı. Şimdi ise Umre‘den dönen 10.300 kişinin KYK yurtlarında karantinaya alındığı belirtildi.

Bazı İnsanlar Corona Virüsünü Bilerek Yayıyor (Video Haber)

(14.03.2020) Son zamanlarda tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsüÇin‘in mobese görüntülerinden görüldüğü üzere bazı kişiler tarafından bilinçli olarak yayılıyorArt niyetli insanlar, başkalarının tutacağı yerlere tükürerek Corona virüsünü yaymaya çalışıyor.

Apple, Corona Virüsü Sebebiyle Tüm Mağazalarını Kapattı

(14.03.2020) Apple, dünya çapında büyük bir tehlike saçan Corona virüsü sebebiyle Büyük Çin dışındaki dünya genelinde tüm mağazalarını kapatma kararı aldı. Ayrıca şirket, Corona virüsü ile mücadele etme amacıyla 15 milyon dolar bağış sözü verdi.

Sağlık Bakanı: Bir Kişide Daha Corona Virüsü Tespit Edildi

(13.03.2020) Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklamada ülkemizde 1 kişinin daha Corona Virüsüne yakalandığını belirtti. Kişinin, Türkiye’de Corona Virüsüne yakalanan ilk kişinin yakını olduğu belirtildi.

Coronavirus Sebebiyle Okullar Tatil Edildi, Otobüs Firmalarının Web Siteleri Çöktü

(12.03.2020) Corona virüsü sebebiyle İlkokulOrtaokul ve Liseler 16 Mart itibari ile 1 haftalığına tatil edildiÜniversiteler ise 16 Mart itibariyle 3 haftalık tatil edildiTatil haberini alan üniversiteliler otobüs bileti için MetroKamil Koç gibi şirketlerin web sitelerine akın edince siteler çöktü.

Corona Virüsü Son 1 Günde 430 Kişinin Ölümüne Sebep Oldu

(12.03.2020) Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsü, son 1 günde en şiddetli gününü yaşattı. Dünya genelinde 127.863 kişiye bulaşan virüs, sadece son 1 günde (11.03.2020-12.03.2020430 kişinin ölümüne sebep oldu. Virüs’ten dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı toplam 4.718‘e ulaştı.

Cristiano Ronaldo, Coronavirüs Şüphesiyle Karantinaya Alındı

(12.03.2020) Dünyanın en ünlü ve en iyi futbolcularından biri olan Portekizli Cristiano Ronaldo, gelen son dakika haberine göre Corona Virüsü şüphesiyle ülkesi Portekizde karantina altına alındı.

Trendyol, Corona Virüsü Sebebiyle Fiyatı Yükselen Ürünler Hakkında Açıklama Yaptı

(12.03.2020) Tüm dünyada tehlike saçan Corona virüsünün Türkiye’ye de girmesiyle birlikte bir çok ürünün fiyatlarında çok büyük bir artış yaşandı. Bu artışların yaşandığı platformlardan biri olan Trendyol‘da, 2 liralık bir makarnanın 15 liraya satıldığı bile görüldü. Bu yüzden e-ticaret sitesinin yöneticileri konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı: Türkiye’de Corona Virüsü Vakası Görüldü

(10.03.2020) Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘dan gelen son açıklamalara göre Türkiye’de Corona virüsü vakası görüldüCorona virüsüne rastlanan erkek hasta, ailesi ile birlikte gözetim altına alındı.

Apple’ın Çin’deki Satışları Corona Virüsü Sebebiyle %75 Düştü

(10.03.2020) Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Applecorona virüsünün meydana çıktığı ilk yer olan Çin‘de büyük bir satış kaybı yaşıyor. Virüsün yayılmasını engellemek ve çalışanlarını korumak için Çin‘deki mağazalarını kapatan AppleIphone cihazlarında %75 satış kaybı yaşadı.

Bill Gates, Corona Virüsü İçin 100 Milyon Dolar Bağışladı

(09.03.2020) Dünyanın en zengin 2. kişisi ve Microsoft kurucusu olan Bill Gates, bir kuruluşun evde Corona Virüsü testi yaptığı projeye 100 milyon dolarlık destek bağışında bulundu.

Elon Musk: Corona Virüsü Paniği Aptalca

(07.03.2020) SpaceX ve Tesla gibi dünya devi şirketlerin CEO’su olan Elon Musk, geçtiğimiz saatlerde resmi Twitter hesabı üzerinden “Corona Virüsü Paniği Aptalca” şeklinde paylaşımda bulundu. Tweet, saatler içerisinde 1 milyon’dan fazla kişinin beğenisini topladı.

Dünya Genelinde Corona Virüsü Vakası 100 Bin’i Geçti

(06.03.2020) Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsü her geçen gün şiddetini arttırıyor. Tüm dünya Corona virüsüne karşı önlemler alsa da virüsün bir başkasına daha bulaşması önlenemiyor. Son gelen resmi açıklamalara göre Corona virüsü kapan kişi sayısı 100 bini aştı.

İran’da Corona Virüsü Vakası 3 Günde 7 Kat Arttı

(03.03.2020) Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve bir çok ülkeye tehlike saçan Corona Virüsüİran‘da da büyümeye devam ediyor. İran’da 3 gün önce 300 kişide bulunan virüs, güncel olarak 2.336 kişiye bulaşmış durumda. Virüsten dolayı hayatını kaybeden kişi sayısı ise 77’yi geçti.

5.000 Twitter Çalışanına Coronavirüs Uyarısı: Evden Çalışın

(03.03.2020) Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsüTwitter‘ı da harekete geçirdi. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter‘ın üst yetkilileri, 4.800’den fazla çalışanına “Evden Çalışın” uyarısında bulundu.

Corona Virüsü Olduğunu İhbar Edene 9 Bin Lira Ödül

(29.02.2020) Çin’in Hubei eyaletine bağlı bir kentte Corona virüsü olduğunu ihbar eden kişilere tam 1.400 dolar, yani yaklaşık 9.000 Türk Lirası ödül verilecek. Ödülü almak için tek şart ise hasteneye başvuran kişide Coronavirüsünün tespit edilmesi.

DSÖ, Corona Virüsü ile Mücadele Etmek İçin TikTok Hesabı Açtı

(29.02.2020) Hızla yayılarak dünyaya tehlike saçan Corona virüsüDünya Sağlık Örgütü‘nü (DSÖ) de harekete geçirdi. DSÖCorona Virüsü ile mücadele etmek için TikTok hesabı açarak bilgilendirme videoları yayınlamaya başladı.

İran’da Coronavirüs Sebebiyle 43 Kişi Öldü

(29.02.2020) Tüm dünyada tehlike saçan Corona virüsü, ilk olarak 19 Şubat 2020‘de İran‘da görüldüğünden beri ülkedeki hastalıklı kişi sayısı hızla artış gösterdi. Coronavirüsten hayatını kaybeden kişi sayısı ise 43’ü geçti.

Amazon, Corona Virüsü Sebebiyle Fiyatı Artan 1 Milyondan Fazla Ürünü Kaldırdı

(28.02.2020) Dünyanın en büyük pazaryeri sitelerinden olan AmazonCorona virüsü nedeniyle artan maske fiyatlarına büyük bir önlem aldı. 10 dolardan 128 dolara kadar çıkan fiyat artışı nedeniyle 1 milyondan fazla ürün Amazon‘dan kaldırıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Coronavirüs Şüphesiyle 18 Kişi Karantinaya Alındı

(27.02.2020) Son günlerde tehlikesini arttıran Corona virüsüTürkiye‘nin çevresindeki ülkeleri sarmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı‘ndan gelen son açıklamalara göre Ağrı‘da Corona virüsü şüphesiyle 18 kişi karantina altına alındı.

Çin’in Rusya Büyükelçisi: Coronavirüs Aşısı Bulundu, Testler Olumlu

(24.02.2020) Çin‘in Rusya Büyükelçisi Zhang Hanhui, basına yaptığı açıklamalarda Çinli bilim insanlarının Coronavirüs aşısıyla ilgili testleri başarıyla tamamladığını belirtti. Hanhui, ülkenin normale dönmesi için Şubat ayının sonunu işaret etti.

Türkiye, İran’a Sınırlarını Kapattı

(24.02.2020) İran‘da tehlike saçmaya devam eden Corona Virüsü ülke çapında 12 kişinin ölümüne sebep olurken toplamda 43 kişiye bulaştıTürkiye, komşu ülke İran‘a sınırları ve uçuşları tamamen kapattı.

KKTC’de 1 Kişi Coronavirüs Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı

(23.02.2020) İran‘da tehlike saçmaya devam eden Corona Virüsü ülke çapında 12 kişinin ölümüne sebep olurken toplamda 43 kişiye bulaştıTürkiye, komşu ülke İran‘a sınırları ve uçuşları tamamen kapattı.

Karantinada Bekleyen Gemide Virüslü Kişi Sayısı 542’ye Ulaştı

(18.02.2020) Japonya‘nın Yokohama limanında Corona virüsü sebebiyle karantina altına alınan Diamond Princess isimli turist gemisinde hasta sayısı artıyor. Son açıklamalara göre gemide 88 virüslü daha tespit edildi. Toplam virüslü kişi sayısı 542’yi buldu.

Facebook, Corona Virüsü Sebebiyle 4 Bin Kişilik Konferansı İptal Etti

(16.02.2020) Facebook, 4.000’den fazla kişinin katılacağı küresel pazarlama konferansını Corona Virüsü sebebiyle iptal etmek zorunda kaldı.

Corona Virüsü, 2 Günde 200 Kişinin Ölümüne Sebep Oldu

(12.02.2020) Çin‘in Wuhan kentinde bir balık pazarında ortaya çıktığı söylenen Corona (2019-nCoV) virüsü tüm dünyaya tehlike saçmaya devam ediyor. Güncel olarak (12.02.2020) 45 bin’den fazla kişiye bulaşan Corona virüsü, sadece son 2 günde 200‘den fazla insanın ölümüne sebep oldu.

Corona Virüsü, SARS Virüsünü Geride Bıraktı

(09.02.2020) Her geçen gün tehlike saçmaya devam eden Corona virüsü bir çok insanın ölümüne sebep oluyor. 2002 yılında yine Çin‘de ortaya çıkan SARS virüsü toplam 784 kişinin ölümüne sebep olurken, Corona virüsü henüz 22 günde 814 kişinin ölümüne sebep oldu.

Pasteur Enstitüsü: Coronavirüs Aşısı 20 Ayda Tamamlanabilir

(31.01.2020) FransaParis merkezli kar amacı gütmeyen araştırma vakfı Pasteur Enstitüsü‘nden Bilim insanlarıKorona virüsü aşısının 20 aylık bir süre içerisinde tamamlanabileceğini açıkladı.

Google, Coronavirus Sebebiyle Çin’deki Ofislerini Kapattı

(30.01.2020) Google yöneticileri, Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona (2019-nCoVvirüsü sebebiyle Çin’deki tüm ofislerini geçici olarak kapatma kararı aldığını açıkladı. Ayrıca Google, Çin’in yanı sıra virüs tehlikesini en çok taşıyan Hong Kong ve Tayvan‘daki ofislerini de kapattı.

DSÖ: Hata Yaptık, Coronavirüsü Çok Yüksek Düzeyde Riskli

(28.01.2020) Geçtiğimiz zamanlarda Corona virüsü ile ilgili açıklama yapan ve tehlikenin “orta düzey” olduğunu söyleyen Dünya Sağlık Örgütü, bir çok tepkiyle karşı karşıya kalınca değerlendirmesini değiştirdi. Daha önce tehlikenin orta düzey olduğunu söyleyen DSÖ, yeni değerlendirmede daha önce hata yaptıklarını ve Corona virüsünün “çok yüksek” düzeyde tehlike saçtığını belirtti.

Çin, Coronavirüs İçin 10 Günde Yeni Hastane İnşa Ediyor

(24.01.2020) Çin‘in Wuhan kentinde Corona virüsünün gittikçe artmasıyla ve hastanelerin dolup taşmasıyla birlikte Çin hükümetiWuhan kentine yeni bir hastane inşa edeceğini açıkladı. 25 bin metrekarelik hastane 10 gün içerisinde, yani 3 Şubat‘a kadar Wuhan kentinde hazır olacak.

Reaksiyon Gönder
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
1
Paylaş:
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli