Sağlık Bakanı: Türkiye’de Corona Virüsü Vakası Görüldü!

 Sağlık Bakanı: Türkiye’de Corona Virüsü Vakası Görüldü!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘dan gelen son açıklamalara göre Türkiye’de Corona virüsü vakası görüldü. Corona virüsüne rastlanan erkek hasta, ailesi ile birlikte gözetim altına alındı.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü Tüm Haberler (Sürekli Güncel)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından geçtiğimiz dakikalarda yapılan açıklamalara göre ülkemizde ilk Corona virüsü vakası tespit edildi. Corona virüsü tespit edilen hastanın erkek olduğunu bildiren bakan Koca, hastanın hangi ilde olduğunu hastanın mahremiyeti açısından doğru bulmadığını bu yüzden açıklamayacağını belirtti.

Koca, yurt dışına zorunda olmadan çıkmayın şeklinde uyarılar yaparken, yurt dışından dönenlere de kendilerini 14 gün boyunca izole etmelerini istedi. Ayrıca bir veya birkaç vakanın salgın olarak görülmemesi gerektiğini bildiren Koca, bu virüsün Türkiye’de de görülmesinin zaten yüksek bir ihtimal olduğunu belirtti.

Bakan Fahrettin Koca, Corona virüsü tanısının erken koyulduğunu, virüs yayıldıysa bile sınırlı olacağını belirtti. Ayrıca diğer açıklamalara göre Avrupa teması sebebiyle virüse yakalanan hastanın durumu da şuan için iyi. Özellikle biz de vatandaşlarımızı telaşa kapılmamaları yönünde uyarıyoruz. Resmi makamlardan gelmeyen hiçbir habere itibar etmeyiniz ve sadece resmi kaynağı olan haberlere güveniniz.

İlgili İçerik  Sürücüyü Uyarmadan Hızlanan Tesla Araçlar İncelemeye Alındı

Corona virüsü ile ilgili tüm gelişmeleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (11.03.2020)


Rusya Büyükelçisi: Corona Aşısı Bulundu, Testler Olumlu
  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 118.102
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 4.262
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun, Türkiye
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 64.391

Bir önceki yazımız olan Unutulmaz Filmlerin Unutulmaz Sahneleri başlıklı makalemizde En Güzel Film Sahneleri, En İyi Film Sahneleri ve Film Sahneleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın