Sağlık Bakanı: Corona Salgına Dönüşebilir, İlk Can Kaybı Verildi

 Sağlık Bakanı: Corona Salgına Dönüşebilir, İlk Can Kaybı Verildi

Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsü, ülkemize girdiği günden sonra da büyük bir panik yarattı. Dün 47 vaka 0 ölüm açıklanırken, az önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalarda bugün ilk ölümün gerçekleştiği söylendi.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü Tüm Haberler (Sürekli Güncel)

Tüm dünyaya tehlike saçan ve 8.000’e yakın kişinin ölümüne sebep olan Corona virüsünün, az önce Sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamalara göre ülkemizde ilk can kaybı bugün (17.03.2020) verildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamalarda ülkemizde virüsten dolayı ölen ilk kişinin 89 yaşında olduğunu belirtirken, erkek olduğunu da ekledi. Ayrıca Bakan Fahrettin Koca, virüsün salgına dönüşmesinin bir ihtimal olduğunu belirterek herkesi bir daha uyardı. Virüs’ün solunum yolu üzerinden bulaştığını belirten Koca, çocuklar ve gençlerin daha hızlı virüsü kaptığını fakat can kaybı olmadığını belirtti.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre bugün 51 vaka daha eklenerek virüslü kişi sayısı 98’e ulaştı.

Virüsten nasıl korunmanız gerektiğini bilmiyorsanız hemen buraya tıklayarak ilgili makalemize ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerik  Wuhan'da Son Durum: 24 Saatte Sadece 1 Yeni Vaka

VİRÜSE KARŞI PANİK YAPMAYIN, ÖNLEM ALIN.

Corona virüsü ile ilgili tüm haberleri web sitemiz “kitle.net” üzerinden takip edebilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (17.03.2020 – 23:45)


Wuhan'da Son Durum: 24 Saatte Sadece 1 Yeni Vaka

  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 196.788
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 7.930
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun, Kongo, Türkiye
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 81.619
  5. Türkiye: 98 vaka – 1 ölüm

Bir önceki yazımız olan Stresten Kurtulmanın En Kolay 5 Yolu! başlıklı makalemizde Stres, Stres Atma Yolları ve Stresten Kurtulma Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın