Sağlık Bakanı: Bir Kişide Daha Corona Virüsü Tespit Edildi

 Sağlık Bakanı: Bir Kişide Daha Corona Virüsü Tespit Edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklamada ülkemizde 1 kişinin daha Corona Virüsüne yakalandığını belirtti. Kişinin, Türkiye’de Corona Virüsüne yakalanan ilk kişinin yakını olduğu belirtildi.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü Tüm Haberler (Sürekli Güncel)

Geçtiğimiz 10 Mart günü Türkiye’de Corona Virüs vakası tespit edildiğini açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, o kişinin bir yakınında daha Corona Virüsü tespit edildiğini açıkladı. Virüsü sadece bu çevrede tutmak için çalışmalar yürütüldüğünü belirten Fahrettin Koca, kişinin yakınlarının karantinada tutulduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sabah 08:30 saatlerinde resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Ayrıca virüs sebebiyle panik yapmak yerine gerekli tüm önlemleri almanız sizin için en iyisi olacaktır. Corona virüsünden korunabilmeniz için yazdığımız makaleye hemen buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel gelişmeleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerik  İran'da Corona Virüsü Vakası 3 Günde 7 Kat Arttı

Corona Virüsü Son Durum (13.03.2020)


Corona Virüsü, SARS Virüsünü Geride Bıraktı
  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 128.392
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 4.728
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun, Türkiye, Bolivya, Guyana
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 69.607

Bir önceki yazımız olan Stresten Kurtulmanın En Kolay 5 Yolu! başlıklı makalemizde Stres, Stres Atma Yolları ve Stresten Kurtulma Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın